Pre množstvo zbehlých investorov je to ideálna príležitosť, ako zhodnocovať svoje peniaze. Vďaka inovatívnemu nápadu manželov z Česka si však väčšiu finančnú slobodu môže dopriať oveľa väčšie množstvo ľudí. Túto “dieru na trhu” našiel mladý pár z Českej republiky, manželia Daniel a Julia Tanneroví. Ich spoločnosť Platon Life stojí za jedinečným digitálnym ekosystémom, ktorý je prístupný širokej verejnosti. Podľa ich vlastných slov ich ženie vpred vízia budúcnosti, v ktorej majú prístup k digitálnym peniazom všetci.

Daniel a Julia nám v rozhovore prezradili, ako ich projekt vznikal, čo boli najväčšie prekážky na ich ceste za úspechom, a to najpodstatnejšie – či všetka tá tvrdá drina stála za to.

Ako sa vlastne zrodila myšlienka založiť Platon Life? Čo bolo impulzom? Kto je hlava a duša celého projektu?
JT: Projekt Platon Life funguje na princípe vzdelávania a šírenia finančnej gramotnosti a následného využitia získaných vedomostí v praxi, všetko na jednej platforme, v jednom digitálnom ekosystéme. Myšlienka vytvoriť našu platformu sa zrodila tak, že Daniel má dlhoročné skúsenosti v oblasti IT a financií ja som zase expert v komunikácii s verejnosťou. Spojili sme teda hlavy a napadlo nám, že by sme mohli na tento trh priniesť niečo úplne nové.

DT: Julia a ja sme rovnocenní partneri a Platon Life je náš spoločný nápad, ktorý, veríme, ovplyvní sektor digitálnej ekonomiky na svetovej úrovni.

Mnohí mladí podnikatelia majú nápad, no nemajú zdroje na financovanie. Bolo pre vás ťažké zohnať peniaze a investorov?
DT: Samozrejme, ako pri každom startupe, aj pre nás bolo veľmi náročné získať sponzorov, ktorí by boli ochotní podporiť náš nápad. No aj napriek všetkým prekážkam sme náš projekt dokázali vybudovať pomocou menších investorov a známych, ktorí verili našej vízii. Postupne teda naša platforma vznikla bez pomoci investičnej spoločnosti alebo jedného väčšieho investora.

Čo boli najväčšie prekážky, ktoré ste na ceste na vrchol museli prekonať?
JT: Vedieť, ako riadiť novú spoločnosť a dostať sa na vrchol je v digitálnom sektore je veľká výzva, zvlášť čo sa týka technologických procesov a ich napredovania, kde niektoré veci jednoducho nepočkajú. Avšak Platon Life na vrchole určite nie je, nemôžeme ho preto porovnávať s už finálnymi projektami, keďže sa stále posúvame vpred. Rovnako jednou z prekážok bolo a aj stále je nedôvera v kryptomeny.

Mali ste aj moment, kedy ste pochybovali, či to má celé zmysel? Čo bolo najťažšie?
DT: Myslím si, že každý z času na čas spochybňuje svoje kroky. Pri tak náročnom projekte sme aj my rozmýšľali, či to vôbec má zmysel, či sa nám podarí nadchnúť pre našu myšlienku dostatočné množstvo ľudí. Najťažšia vec pri práci v tomto sektore je, že technológie a digitálny svet sa neustále menia a udržať krok s veľkými hráčmi je naozaj náročné. Naďalej sa však snažíme neustále inovovať a zlepšovať naše služby. Myslím, že sme na dobrej ceste a viem si predstaviť, že o pár rokov budeme na ich mieste.

Kde vidíte Platon Life o päť či desať rokov?
DT: Ako som už spomínal, vízia budúcnosti Platon Life je umiestniť sa na celosvetových rebríčkoch 5 top kryptomien, čo je samozrejme náš dlhodobý cieľ, na ktorom neustále pracujeme. Zároveň verím, že bude mať platforma veľký dopad na celosvetové obyvateľstvo v rámci  finančnej gramotnosti, edukácie a rôznych iných smerov ktoré sú prínosné pre ľudstvo. A v budúcnosti budú kryptomeny uznávanou platobnou metódou, ktorú bude používať úplne každý – to je naša vízia. 

Od svojho založenia projekt zožal množstvo úspechov. Na ktorý ste najviac hrdí?
JT: Najviac sme hrdí na to, že nikto nemôže spochybniť naše produkty a ich funkcionalitu. A to, že sme dokázali náš nápad vybudovať od nuly až na digitálny ekosystém, ktorý sa môže stať dôležitým míľnikom digitálnej ekonomiky a posunúť úroveň vzdelávania ľudstva v rámci finančnej gramotnosti, hovorí samé za seba. Rovnako sme hrdí na našich spolupracovníkov vo firme, ktorých je už viac ako 150. Práve oni nás denne posúvajú ďalej, a veríme, že týmto tempom sa naša platforma bude rozrastať do celosvetových rozmerov a naše ciele sa stanú realitou v priebehu pár rokov.

Ekosystém Platon Life má viacero častí. Aké produkty sú preň kľúčové?
DT: V rámci nášho ekosystému je samozrejme hlavným produktom naša vlastná kryptomena je PlatonCoin (PLTC), ktorá je vstupnou bránou do celého ekosystému Platon Life, za zmienku však určite stoja nové Platon Aukcie, vďaka ktorým môžu užívatelia získať exkluzívny tovar na našom aukčnom portáli.

Ako úspešní podnikatelia ste pre svet veľkou inšpiráciou. Čo by ste odkázali čitateľom, ktorí si chcú založiť vlastný biznis, ale váhajú, resp. boja sa, že neuspejú?
DT: Neúspech neexistuje. Vždy sa nájde cesta ako niečo dosiahnuť, a preto sa netreba báť a prekonávať všetky prekážky. Strach z neúspechu brzdí mnoho mladých ľudí pred uskutočnením svojich nápadov, a preto musia pamätať na to, že začiatky sú vždy ťažké, a aj keď možno neuspejú na prvý krát, dôležité je nevzdávať sa, skúšať to a veriť si natoľko, že sa im to nakoniec podarí a spravia obrovskú dieru do sveta.

SÚŤAŽ: Vyhrajte 1000 eur s Platon Life

Pre všetkých – existujúcich aj nových online členov ekosystému Platon Life – je tu súťaž o atraktívnu finančnú odmenu. Každý člen, ktorý nakúpi v mesiaci februári online PLTC za aspoň 5 €, bude automaticky zaradený do súťaže o 1 000 €!

Súťaž prebieha počas celého mesiaca február, teda od 1. do 28. 2. 2022. Výhercu vylosuje systém 1. marca 2022, následne bude kontaktovaný e-mailom alebo telefonicky.

Ako sa zapojiť?

1) Prihláste sa do Platon Life peňaženky; ak ešte nemáte konto, zaregistrujte sa tu
2) Nakúpte PLTC v minimálnej hodnote 5 €
3) Ste v hre, veľa šťastia pri žrebovaní!

Facebook Comments