Nové koncepty naznačujú, že číslo predajnosti chcú ešte posilniť. Minimálne v Spojených štátoch, kde je po vozidlách s robustnou konštrukciou a dizajnom stále vysoký záujem. „Kultúra nákladných vozidiel je v súčasnosti veľmi široká – drsní zálesáci, surferi, kajakári, ekológovia, outdooroví nadšenci, rybári a lovci  …“ povedal Hiren Patel, hlavný dizajnér spoločnosti Nissan Design America. Všetci používajú svoje nákladné autá ako plátno na osobné vyjadrenie.

Frontier 72X: Je založený na triede 4×4 Frontier Crew Cab S z roku 2022. Teraz je moderným prevedením jedného z najobľúbenejších nákladných vozidiel Datsun 720 z roku 1979. Teraz sa ale píše rok 2022, a dizajnérsky tím použil sivé tóny exteriéru a grafiku pre pocit moderného a chladného postoja – vzhľad umocnený nabielo lakovanými oceľovými kolesami a pneumatikami PRO-4X. Medzi ďalšie kľúčové úpravy patrí 2,5-palcová zdvíhacia súprava s nastaviteľnými hornými ramenami predného odpruženia a športovou tyčou za kabínou.

Foto: Nissan

Hardbody Concept: Projekt vzdáva hold jednému z najikonickejších nákladných vozidiel Nissanu D21 „Hardbody“. Bol to prvý dizajn nákladného vozidla dokončený v NDA ((Nissan Design America). Ako základ poslúžil Frontier Crew Cab SV 4×4 z roku 2022. Obsahuje 3-palcovú zdvíhaciu súpravu s nastaviteľnými hornými ovládacími ramenami, nárazníkmi zo súčasného modelu PRO-4X, klasické kolesá Hardbody navrhnuté a vyfrézované v NDA osadené s 33-palcovými pneumatikami, nosič rezervných pneumatík, športová tyč s obdĺžnikovými 10 palcovými LED svetlami, grafikou dverí s tieňovým obrysom v štýle 80. rokov.

Foto: Nissan

Adventure Concept: Expedičný projekt vychádza z kabíny Frontier Crew Cab PRO-4X z roku 2022 a obsahuje 5-palcovú zdvíhaciu súpravu, 34-palcové pneumatiky do blata, systém strešných nosičov a košík, sky stan a audio systém. K úpravám do divočiny prispieva aj špeciálny šnorchel z uhlíkových vlákien.

Foto: Nissan

 

Mohlo by vás zaujať:

Nissan predstavil jednomiestny e-koncept na okruhy
Nissan GT-R X 2050: Koncept budúcnosti, ktorý by sa mohol ujať
Nissan GT-R. Po desiatch rokoch prišli zásadné zmeny

Facebook Comments