Mnoho mužov ju podceňuje alebo na ňu zabúda, no niekedy môže byť lepšia ako samotný sex. Myslite na to v intímnych chvíľach a nepreskakujte ju. Veľké finále vám bude chutiť viac…

Predohra je sexuálna aktivita, ku ktorej dochádza pred pohlavným stykom. Zvykneme na ňu občas zabúdať, ale je dôležitou súčasťou spojenia dvoch ľudí. Mnoho mužov si možno neuvedomuje, že priemernému zdravému mužovi trvá dosiahnutie vyvrcholenia približne päť minút, zatiaľ čo priemernej zdravej žene to môže trvať až sedemnásť minút. Hovorí sa tomu orgazmová medzera. Pre niektoré ženy, ale aj mužov je predohra veľmi dôležitým aspektom sexu. Mnoho žien nedokáže dosiahnuť orgazmus len pri pohlavnom styku. Predohra im dáva čas, aby sa „zahriali“ a dostali do nálady. Umožňuje im tiež častejšie dosahovať orgazmus.

PREDJEDLO, alebo mýty a mylné predstavy o predohre
O mužoch, ktorí predohru vynechávajú, všeobecne ženy hovoria, že sú leniví alebo sebeckí. Oveľa pravdepodobnejšou príčinou však môže byť nedostatok sexuálnej sebadôvery alebo skúseností. Ak patríte do tejto skupiny, skúste prekonať túto prekážku a pridajte predohru do svojho sexuálneho života. Mnoho mužov považuje za predohru dotyky, maznanie či bozkávanie. V podstate je to tak. Tieto aktivity pomáhajú uvoľňovať hormóny šťastia ako sú oxytocín, serotonín a dopamín, ktoré môžu znížiť stres a pomôcť vám užiť si sex s partnerkou ešte viac, spraviť ho vzrušujúcejším. Ruku na srdce, nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí sa snažia predohru uponáhľať. Obmedzia sa na pár rýchlych dotykov, trošku maznania, niekoľko bozkov, pohladkanie partnerkinej vagíny a hotovo – môže sa ísť na vec. Nezabúdajte, že predohra pomáha pripraviť telo na sex, ženské aj mužské. Spôsobuje zvýšenie prietoku krvi do vašich pohlavných orgánov a u žien pomáha premazať vagínu. Dokonca ňou môžete predísť bolestiam pri súloži. Ak ju neuponáhľate, môže byť lepšia a vzrušujúcejšia ako samotný pohlavný styk, ku ktorému nemusí zákonite dôjsť.

PEKNE PO PORIADKU, alebo nejedzte dezert pred večerou!
Možno si mnohí z nás ani neuvedomia, že predohra môže začať dlho predtým,  ako budete s partnerkou v jednej miestnosti. Zanechať romantický odkaz, poslať sexi textovku alebo pripraviť romantickú večeru, to všetko možno považovať za formu predohry. Môžu to byť skvelé spôsoby, ako pridať viac vzrušenia do svojho života. Tak poďme pekne po poriadku.

Pamätajte, že predohra začína mimo spálne a oveľa skôr, ako sa partnerky dotknete. Ak ste si ju väčšinu dňa nevšímali, boli ste príliš zaneprázdnení na to, aby ste jej venovali veľa pozornosti
alebo ste inak nevšímali jej potreby mimo spálne, bude ťažšie dostať ju do nálady, bez ohľadu na to, aká dobrá je skutočná predohra. Je. Nájdite si čas, aby ste jej dali najavo, že je pre vás dôležitá, že na ňu myslíte a že ju chcete dávno predtým, ako sa pokúsite o predohru a sex. Napíšte jej počas dňa SMS alebo romantický list. Obe môžete trošku okoreniť tým, že jej napíšete, ako veľmi sa vám páči, keď robí určité veci počas sexu, alebo to, čo by ste s ňou chceli robiť. Pred samotnou predohrou venujte trocha času príprave miestnosti. K sexu či predohre nemusí dochádzať len v spálni. Vyskúšajte iné miestnosti v dome. Možno v nich zažijete väčšie vzrušenie. Aj keď nakoniec skončíte v spálni, hranie sa na nových miestach a v nových situáciách môže ženu skutočne rozpáliť. Stlmte svetlá, zapáľte sviečku a zapnite hudbu. Neponáhľajte sa s jej vyzliekaním a venujte sa pri tom jej telu. Vyzlečte jej košeľu a pohladkajte ju po ramenách a rukách. Pomaly jej stiahnite nohavice a bozkávajte alebo sa dotýkajte jej nôh a stehien tak, ako to robíte. Vyzlečte jej podprsenku a pohladkajte jej prsia. Stiahnite jej nohavičky a… dostanete nápad. Pozor! Klitoris a bod G by nemal byť v žiadnom prípade vaším východiskovým bodom. Ponorenie sa priamo do stimulácie klitorisu alebo stimulácie bodu G jednoducho nefunguje, ak nie je žena aspoň čiastočne vzrušená. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste vzrušený, spomaľte. Pre niektorých mužov je ťažké spomaliť, najmä ak je predohra obojsmerná a partnerka vám ponúka veľa stimulov, ale skúste to. Budovanie sexuálneho napätia a dosiahnutie zvýšených stavov rozkoše je o očakávaní a očakávanie je priamo v centre sexuálnej rozkoše.

Foto: pixabay.com / andreaaltini

Pri predohre, tak ako pri všetkých sexuálnych praktikách, platí, že by ste mali s partnerkou komunikovať. Obzvlášť, ak neviete, čo sa jej páči. Väčšina žien oceňuje priame otázky. Dáte jej nimi najavo, že sa ju snažíte potešiť spôsobom, aký jej vyhovuje. Nad otázkami sa zamyslite skôr, než ich položíte. Nebuďte vulgárny, ak si to situácia nepýta. Skúste napríklad povedať: Ukáž mi, kde chceš moje ruky. Povedz mi, čo chceš, aby som spravil ústami.

Dbajte na svoju hygienu a upravte sa tam dole. Určite aj vás samých očarí čistá pokožka a pekne upravené prekvapenie pod sexi nohavičkami vašej partnerky. Byť čistý, pekne voňať a vkĺznuť do peknej sexi spodnej bielizne je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vzrušiť ženu. V rámci predohry si môžete dopriať spoločnú sprchu, pod ktorou sa váš príbeh môže začať odohrávať. Niekedy nie je na škodu nechať ženu prebrať vedenie, ak sa ho ujme. Ukážte jej, že sa vám páči, keď je iniciátorom ona. Možno budete prekvapení, ako sa rozbehne, keď má veci pod kontrolou.

Zmyselná predohra je o vášnivých dotykoch, ktoré vôbec nemusia zahŕňať genitálie a bozkávanie je jednou z najstarších foriem zmyselnej predohry pre ženy. Zmyselná predohra neznamená, že jej oslintáte celú tvár alebo dohryziete pery do krvi. Pobozkajte ju jemne, ale pevne, a nesústreďte sa len na jej ústa. Nechajte svoje bozky zablúdiť na rôzne erotogénne zóny, akými sú uši, krk, šija, kľúčna kosť, bradavky, boky, stehná, lýtka či prsty na nohách. Môžete použiť svoje prsty na zmyselnú masáž, pri ktorej sa uvoľní a stratí zábrany. Povedzte jej o svojich sexuálnych fantáziách, ktoré s ňou máte. Rovnako ako muži, aj ženy sa tešia z vedomia, že ich partner sníva o tom, že robia určité veci. Možno prevezme iniciatívu, aby vaše fantázie naplnila, a možno vám odhalí niektoré zo svojich vlastných. Vďaka takejto intímnej výmene fantázií a nápadov môže váš spoločný čas nabrať rýchlejší spád.

Pri predohre nezabúdajte ani na pár šikovných pomocníkov, medzi ktorými by nemal chýbať dobrý lubrikant na vodnej báze alebo prírodný lubrikant (napríklad kokosový olej) a vibrátor (postačí malý prútik alebo vibračné vajíčko). Poruke môžete mať aj niekoľko rekvizít, ako sú mäkké putá či páska na oči. Prostredníctvom nich môžete experimentovať s BDSM praktikami a vyskúšať ľahké hryzenie alebo slabý výprask. Aby ste niečo neprehnali, je dôležité svoju partnerku dobre poznať. Je dobré skúmať a skúšať nové veci, ale spôsob predohry, ktorá vždy fungovala, by ste nikdy nemali odložiť na vedľajšiu koľaj len preto, že chcete vyskúšať niečo nové. Keď ste s partnerkou nejaký čas, pravdepodobne máte dobrú predstavu o tom, čo má počas predohry rada. Nie je na tom nič zlé, keď robíte to, o čom viete, že funguje, aj keď sa vám to zdá rutinné. Ak má rada zmyselnú masáž, doprajte jej ju. Ak miluje orálny sex, hurá do toho! Ak má rada nejakú hračku, použite ju.

Foto: pixabay.com / krivitskiy

A na záver to najdôležitejšie
Skúmajte sami seba a naučte sa kontrolovať ejakuláciu. Čím viac poznáte svoje telo, tým viac ho môžete ovládať. Existuje niekoľko metód na kontrolu ejakulácie, ako je napríklad nájdenie bodu, z ktorého niet návratu, učenie sa o použití biofeedbacku, spomalenie a zabránenie ejakulácii. Ak máte problém s predčasnou ejakuláciou alebo jej kontrolou, skúste použiť znecitlivujúci sprej.

Naučte sa, kedy prestať s predohrou a posunúť sa k sexu. Niekedy je dokonca v poriadku úplne ju vynechať. Dôležité je dobre poznať svoju partnerku, aby ste vedeli, kedy je pripravená na sex bez predohry. A keďže som na začiatku písal, že sex je ako jedlo. Ukončím tento článok v kuchyni. Niekedy, ak si obaja zachovávate vo vzťahu sexuálnu iskru, bude rúra predhriata bez toho, aby ste museli na sporáku manuálne stláčať akékoľvek tlačidlo. Takže bude úplne v poriadku začať rovno variť.

Mohlo by vás navnadiť:

A čo predohra, miláčik?!
Pýtajte sa pikantne, a užijete si ako nikdy predtým
Plné ústa orálneho sexu. Ako je to vlastne naozaj?

Facebook Comments