Kým sa sociológovia tešili, že sa zvýšia pôrodné krivky populácie, nestalo sa tak. Dokladá to dvojročný výskum zo Spojeného kráľovstva.  Namiesto očakávaného párového sexu na zahnanie nudy alebo vyplnenia neočakávaného voľného času, sa o štvrtinu viac masturbovalo.

Odborníci z univerzít v Bournemouthe a Roehamptone sa opýtali 565 dobrovoľníkov vo veku od 18 do 32 rokov, ako to zmenilo ich zvyky pri masturbácii. Priemerná masturbácia u mužov je dva až trikrát týždenne, zatiaľ čo u žien je to jedenkrát. Nezriedka im pritom pomáhalo sledovanie pornografie. Približne 60 % ľudí v prieskume uviedlo, že sledovali filmy pre dospelých počas prvého lockdownu, ale pätina dodala, že v dôsledku obmedzení ich sledovali ešte viac. Navyše nie všetci opýtaní nemali do šťastie byť so svojou polovičkou v jednej domácnosti.

„Zvýšené sexuálne fantázie priamo súviseli so zvýšenou frekvenciou masturbácie. To platilo aj  pre sledovanie porna bez partnera. Osoby, ktoré ho sledovali samostatne pri ňom aj častejšie masturbovali,“ tvrdia autori štúdie, ktorá bola publikovaná aj v odbornom časopise Sexual Medicine.

Mohlo by vás zaujať:

Čo sa stalo, že ľudia menej sexujú?!
Najnenávidenejším mužským postcovidovým syndrómom je …
V posteli už nebude smutno nikomu

Facebook Comments