Od okolitých hotelov sa značne odlišuje. Je viac bláznivým umeleckým dielom ako miestom na nocľah.  Crazy House je už z diaľky je neprehliadnuteľný, a nájdete ho v severovýchodnej časti Vietnamu v meste Dalat.

S cieľom nasmerovať ľudí k ochrane prírody a životného prostredia si začal vo februári 1990  stavať architekt Dang Viet Nga dom, aby simuloval obraz starých pňov stromov v lese. Stavba bola dokončená o dvadsať rokov neskôr. Medzi múrmi sú jedinečne navrhnuté izby pre hostí, ktoré evokujú obraz okolitej prírody, ktorá je dôležitá v živote ľudí. Celé sídlo je zároveň vyhliadkovým miestom aj mini hotelom* s desiatimi rôznorodými izbami. Každá má vlastný krb na drevo, minibar, wi-fi a jedinečné zariadenie podľa svojho mena (mravec, medveď, tiger, kengura, bambus …)

Prehliadky sú pre zvedavých turistov prístupné každý deň od 8:30 do 19:00 hod. Vstupné sa odvíja od výšky. Deti do 120 cm majú vstup zdarma, osoby od 120 do 140 cm zaplatia v prepočte 0,80 €, a všetci nad 140 cm zaplatia cca 2,40 €.  Všetky priestory sú inšpirované prírodou v podobe skalných a krasových útvarom popretkávaných stromami. Rovných plôch a uhlov je tu minimum, väčšina je atypická a oblá. Dôraz bol kladený na prirodzené svetlo a pestrosť farieb. Či už miesto považujete na gýč, alebo umenie, viete sa tu prechádzať aj hodiny.  Aby toho nebolo málo, Crazy Hosue sa oplatí vidieť aj večer, kedy sa o atmosféru stará rôzne farebné nasvietenie.

Mohlo by vás zaujať:

Druhý taký dom určite nenájdete
Opustená hviezdicová pevnosť: Zvláštna Manjarabad
Návrat do praveku? Ide to aj bez techniky

Facebook Comments