To je jedna z výziev, ktorú budú musieť vedci vyriešiť ešte predtým, ako sa ľudstvo vyberie v kozmických koráboch do vesmírnych diaľav. Téme sa venoval aj článok na webe the-sun.com

Podľa NASA oficiálne žiadny človek nemal vo vesmíre sex, ale vedci z iných štúdií vedia, že astronautov môže trápiť nízka sexuálna túžba a erektilná dysfunkcia. Tento neutešený stav má mať na svedomí chýbajúca gravitácia, ktorá spôsobuje  v ľudskom tele isté hormonálne zmeny. Navyše pri vznášaní sa priestorom sa ťažšie fyzicky spojíte s roztúženým náprotivkom.

Nemecký astronaut Ulrich Walter napísal knihu „Höllenritt durch Raum und Zeit (Pekelná jazda časom a priestorom)“, ktorá pojednáva o sexe vo vesmíre. Sám stratil libido počas desať dňového pobytu vo vesmíre, ale bol ubezpečený, že sa mu vráti po niekoľkých týždňoch. Walter sa v knihe zaoberal aj mechanizmom toho, ako sa dvaja ľudia môžu vyhnúť vzájomnému odtláčaniu počas vesmírneho sexu. Jedným z nápadov bolo, aby sa ľudia inšpirovali párením delfínov v oceáne, kde im v tom pomáha tretí, držiac ich spolu, aby sa neoddialili.

Druhé (trochu súkromnejšie) riešenie navrhol bývalý bioetik NASA Paul Root Wolpe, ktorý  pre nemecký magazín DW uviedol, že pomoc vidí v použití suchého zipsu. Na vhodné miesto na lodi si doslova pripnete partnerku a …. Stačí zapojiť trochu fantázie. Vhodnou sexuálnou náhradou na odstresovanie kozmickej posádky sa aktuálne javia aj stále sa zdokonaľujúce sexuálne pomôcky a erotické androidy. Len aby to nakoniec celé neskončilo, ako v poľskej sci-fi komédii Sexmisia (1984)

Mohlo by vás zaujať:

Porno medzi hviezdami. Na ISS je jeho prítomnosť legálna
Čo nám dal výskum vesmíru?
Po ľuďoch si aj delfíny vedia pekne užívať

Facebook Comments