To iste potešilo jeho britského výrobcu. Teraz je stroj pripravený na sériovú výrobu. Ručná výroba a personalizácia pre budúceho majiteľa sú určite lákadlom pre motorkárov so štýlom. Ak ste ochotný čakať 40 minút na nabitie batérie cez CCS DC Charger, tak vás následne čaká približný dojazd 436 km. V našich podmienkach je to približne asi ako zo Skalice do Košíc.

220 kilogramový Vector obsahuje patentovanú geometriu prednej časti, výkyvné ramená z uhlíkových vlákien, zákazkové tlmiče Öhlins a brzdový systém Brembo Stylema. Maximálna rýchlosť je 200 km/h, a z nuly na stovku sa stihne odpichnúť za 3,2 sekundy. (Pre porovnanie, takému rumunskému Oltcitu sa niekedy nepodarilo fičať stovkou ani za 3,2 minúty). Jazdec narába s jednostupňovou prevodovkou pri rázvore kolies 1450 mm. O bezpečnosť a plynulosť jazdy sa stará ABS, voliteľné režimy jazdy a kontrola trakcie. Osvetlenie ubiehajúcej cesty dali na starosť vysokoúčinným LED svetlometom. To však nie je všetko.

Foto: arcvehicle.com

Vychytávkou pre jazdca je projekčná HUD (Head-up Display) prilba Arc Zenith, vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Hedon, podobná systému prilby bojových pilotov. Integrovaná zadná kamera prilby sa môže zobraziť cez HUD a automaticky sa spustí, keď zaznamená niečo v mŕtvom uhle jazdca. Cenovo sa jedná o poriadne drahý špás. Ak nás zdroje neklamú, tak motorku kúpite za 120 000 dolárov, čo je v prepočte cca 106 000 € (to je sympatický trojizbový byt v okresnom meste). Na nedostatok objednávok sa ale zakladateľ firmy Mark Truman nesťažuje.

Foto: arcvehicle.com

Mohlo by vás zaujať:

Svet motocyklov nás opäť ohúri
CR-21 si robí zálusk na Európu
Chlapská psychohygiena na dvoch kolesách

 

Facebook Comments