Téma mobility budúcnosti je horúcou témou vo všetkých automobilkách, a logicky si tak chce každý odhryznúť z tohto koláča čo najväčší kus. Nasledujúci autonómny koncept ponúka okrem luxusu aj víziu osobnej mobility zameranú na zvýšenie zážitku pre cestujúcich. Zámerne sa nehovorí o vodičovi a spolujazdcovi, lebo pojem autonómny oboch posúva do roviny vezúcich sa pasažierov.

Foto: cadillac.com

„Vozidlá Cadillac Halo Concept Portfolio sú navrhnuté tak, aby umožňovali bezproblémové cestovanie mimoriadnymi prostriedkami,“ povedal Bryan Nesbitt, výkonný riaditeľ GM, Global Advanced Design and Global Architecture Studio. „Sú to vízie na ďalšie desaťročie a ďalšie roky, ktoré ukazujú možnosti, ktoré umožňuje komplexný prístup General Motors k technológii autonómneho pohonu s cieľom vytvoriť svet s nulovými nehodami, nulovými emisiami a nulovými zápchami.“ Plne autonómne schopnosti vozidla znamenajú, že cestujúci môžu objavovať viac okolitý svet. Koncept poskytuje biometrické vstupy a rozhrania riadené umelou inteligenciou, panoramatický SMD LED displej umožňuje cestujúcim vybrať si z tém rozšírenej reality, zábavy a relaxu.

Foto: cadillac.com

Vďaka systému bezdrôtového riadenia batérie platformy Ultium sú batériové moduly rozmiestnené po celom vozidle, čo umožnilo dizajnérom zavrhnúť priestrannú kabínu. Táto konštrukčná sloboda umožnila aj nízkoprofilovú podlahu, ktorá poskytuje extrémne nízke sedenie podobné športovému autu. InnerSpace vyznačuje rozsiahlymi panoramatickými sklami na streche a časti bokov karosérie pre takmer neobmedzený výhľad. Strecha sa otvára spolu s dverami pre pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie a sedadlá sa pri otvorení dverí otáčajú smerom von. Podrobné technické detaily nie sú verejnosti ešte známe. Či sa bude koncept, pripomínajúci cestnú kozmická loď, niekedy aj reálne vyrábať, na to ešte nevie odpovedať asi nik.

Mohlo by vás zaujať:

BMW iX Flow Concept: Auto či chameleón?
Koncept Mercedes-Benz Vision EQXX: Ten dojazd si zamilujú všetci
Nissan predstavil jednomiestny e-koncept na okruhy

Facebook Comments