Počas vianočných sviatkov patrí Moskva do zoznamu medzi top najnavštevovanejších miest. Mesto zaplavia tisíce svetiel a všade je cítiť dokonalú sviatočnú atmosféru.

Hotel
V miestnych hoteloch vládne neopakovateľná atmosféra, ktorých je v hlavnom centre niekoľko. Radisson Collection hotel sála atmosférou historického Ruska, ktorý sa pýši vyše 500 izbami a originálnymi maľbami od ruských umelcov. Považuje sa jeden z najluxusnejších. V Hoteli Baltschug Kempinski zažije každý návštevník autentický ruský luxus v celej svojej kráse. Hotel ponúka nádherný výhľad na Katedrálu Vasila Blaženého, na Kremeľ a rieku Moskva. Je v blízkosti múzeí, galérií a obchodných centier. Hotel Four Seasons patrí k top hotelom a nachádza sa v srdci historickej časti, pri divadle Bolshoi a nákupného domu GUM. Bol prerobený podľa predošlého hotelu Moskva z roku 1935.

Foto: iStock

Vianočné trhy
Vianočné oslavy by ani neboli tými pravými bez veľtrhov v centre mesta. V celej metropole je ich niekoľko, ale hlavnými, ktoré sa považujú za najlepšie sa ich oplatí navštíviť. Pri majestátnom Kremli na Červenom námestí, na námestí Tverskaya Plošad a Dorogomilovsky trh na ulici Mozhajsky Val. Stovky stánkov so suvenírmi, tradičnými výrobkami a bohatým výberom ruských delikates, jedál a nápojov vrátane kaviáru, vareného vína alebo známej ruskej vodky.

Foto: iStock

Ruská kuchyňa
Medzi vyhľadávané miesta patria reštaurácie s bohatou miestnou kuchyňou s tradičnými špecialitami. V meste je mnoho skvelých reštaurácií, kde servírujú bohaté a autentické ruské menu, z ktorých nejednému zákazníkovi tečú sliny. Medzi ne patria Uhvat, Oblomov, Lepim i varim alebo Severyane.

Foto: iStock

Balet na ľade
Legendárne balety preslávili Moskvu po celom svete, pri ktorých panuje neopakovateľná atmosféra. Predstavenia Labutie jazero, Luskáčik a Cipollino sú najobľúbenejšou vianočnou atrakciou na Štedrý deň, ktoré sa konajú na Novopuškinskom námestí počas celého dňa. Po celej Moskve je pre návštevníkov nachystaný program s aktivitami vrátane pouličnej cirkusovej show, vianočného sprievodu, predstavenie tanečníkov z legendárneho divadla Bolshoi, snowboardovým zjazdom alebo obrovské klzisko.

Foto: iStock

Ak máte túlavé topánky:

Ergaki: Sibírska perla hodná spoznávania
Miesta pre urbex dobrodruhov: Valkumei
Aký je život v najsevernejšom meste Ruskej federácie?

Facebook Comments