Po rokoch k starým známym tváram pribudli aj celkom nové. Aj keď pandémia zapríčinila oneskorenie našej premiéry, tak „matrixáci“ by Resurrections mali vidieť. Odporúčame si tento film pozrieť až po videní predchádzajúcich dielov a znalosti deja (platí hlavne pre mladšie ročníky).

Thomas A. Anderson (Keanu Reeves) je veľmi úspešný herný vývojár žijúci v San Franciscu a tvorca videohernej trilógie Matrix, ktorá je založená na jeho snoch a víziach. V bistre sa pravidelne stretáva Tiffany (teraz mamou dvoch detí), ktorá je predlohou jeho Trinity. Zmätený  sa snaží oddeliť skutočnosť od snov, pričom navštevuje terapeuta, ktorý mu predpisuje modré pilulky. Po ich neskoršom vysadení už nerozozná fikciu od reality. Tajne ale necháva v prevádzke časť svojej videohry, konkrétne úvodnú pasáž prvého filmu, kde Trinity unikla agentov. Do tej sa pripojí istá Bugs a objaví anomáliu: jeden z agentov sa správa neobvykle, a vyjde najavo, že sa jedná o program zosobňujúci Morpheusa. Spolu však stihnú zmiznúť skôr, ako inkriminovanú časť hry objaví a vymaže agent Smith (teraz Andersonov obchodný partner). Práve táto udalosť ich privedie na zásadnú stopu – Neo ešte žije.

Andersona stále viac sužujú jeho matrixovské vízie. Pri návšteve mu Bugs s Morpheusom vysvetlia, že tieto vízie nie sú výmyslom chorej mysle, ale skutočné spomienky na minulosť, a že on sám je legendárny Neo. Predpokladalo sa, že Neo zomrel na konci vojny proti strojov, ale je stále živý a napojený na Matrix. Sám Anderson to sprvu popiera, ale keď ho napadne agent Smith, súhlasí. Rovnako ako kedysi prehltne červenú pilulku a prebudí sa do skutočného sveta.  Ako to skončí si už pozrite v kine. O akciu a vizuálne efekty nebude núdza.

(The Matrix Resurrections)
Réžia: Lana Wachovski
Scenár: Lana Wachowski, David Mitchell, Aleksandar Hemon
Hrajú: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra Jonas, Christina Ricci, Jada Pinkett Smith …
Žáner: akčné sci-fi
Prístupnosť: od 15 rokov

Ešte pripájame pár ostatných kinotipov:

Nové filmy do predvianočného zhonu
Kinopremiéry v znamení prežitia
Filmové premiéry na koniec novembra

Facebook Comments