Ľudia tento výraz používajú aj na opis sexuálneho vzrušenia, spojeného s typicky nesexuálnym objektom. Tie najbežnejšie fetiše vie vymenovať asi každý, no my vám chceme priblížiť tie najbizarnejšie, o ktorých sa vám doteraz ani len neprisnilo.

Fetiš, ako iste všetci vieme, je sexuálna fixácia na konkrétny predmet alebo akt, ktorý je absolútne nevyhnutný pre sexuálne uspokojenie človeka. Je silno spätý s psychologickou potrebou týchto špecifických predmetov alebo činov, aby fetišista zažili rozkoš alebo orgazmus. Medzi najbežnejšie patrí fetiš na nohy, pančuchy, spodné prádlo, voyerizmus či praktiky BDSM. V dnešnej dobe však existuje toľko rôznych fetišov a jedinečných sexuálnych preferencií, že o nich ľahko stratíte prehľad. Na internete nájdete porno obsahujúce čokoľvek, no všetko bude zrejme slabou odnožou týchto zaujímavých, bizarných, ale skutočných sexuálnych fetišov.

Foto: pixabay.com / Delaforet

Od zrkadiel až po pád zo schodov
Poobzerajte sa u seba doma. Máte doma veľa zrkadiel, prípadne nejaké v spálni? Neľakajte sa. Časté pozeranie sa na svoj odraz v zrkadle môže byť len prejavom vášho narcizmu. Fetišom sa však stáva, ak človek pred svojim odrazom v zrkadle rád masturbuje, prípadne máva pred zrkadlami sex alebo orgie. Tomuto fetišu sa hovorí katoptronofília. Ide o neživý predmet, rovnako ako v prípade agalmatofílie alebo fetišu na sochy, bábiky a figuríny. Nech to znie akokoľvek čudne, nemajme to agalmatofilom za zlé. Niektoré figuríny sú fakt sexy. Určite viac ako poniektoré celebrity po mnohých plastikách.

Od figurín a bábik nie je ďaleko k plyšovým medvedíkom. Takýto fetiš sa volá ursusagalmatofília. Človek s takýmto fetišom by určite zabil Milu Kunis a Marka Wahlberga, aby sa dostal blízko k hovoriacemu medvedíkovi Tedovi. Mimoriadne prominentným sexuálnym fetišom je inflatofília, pri ktorej je jednotlivec vzrušený alebo sexuálne zaujatý nafukovacími predmetmi. Tento fetiš zahŕňa všetky typy nafukovacích hračiek a predmetov, nevynímajúc nafukovacie člny. Inflatofília je spojená s balónovým fetišizmom. Vo svete je známy prípad 62-ročného muža, ktorý svoju ženu privádzal k šialenstvu balónovým fetišizmom. V ich spálni mal nafúknutých 50-tisíc balónov. Čo by asi za ne dal človek padajúci napríklad zo schodov? Obzvlášť, ak by boli naplnené héliom… Áno, aj taký fetiš existuje. Reč je o klimakofiloch, ktorí dosahujú sexuálne vzrušenie, keď vidia niekoho padať zo schodov. Čím dlhší a bolestivejší je pád, tým viac vzrušenia klimakofil zažíva.

Foto: iStock

Od hlavy po päty
Každý vie, že muži milujú ženy s dlhými vlasmi, ale existuje nejaký fetiš, ktorý sa s vlasmi spája? Odpoveď je „Áno!“ Je to trichofília! Ľudia s týmto fetišom si sexualizujú vlasy a nemusia to byť práve vlasy na hlave. Môžu to byť chĺpky na tele alebo dokonca konkrétny typ ochlpenia, ako je napríklad strnisko fúzov na mužskej tvári. Trichofilik by teda mohol byť ideálnym partnerom pre bradatého hipstera. S vlasmi je spojený ešte jeden typ fetišistov, ktorých vzrušuje šampónovanie vlasov. Sú tú tripsolagniaci, ktorí si určite prídu na svoje pri každej návšteve kaderníctva. Ďalšou raritou je psellismofília, pri ktorej človeka vzrušuje koktanie. Ťažko povedať, či ten, kto dal tomuto fetišu tak ťažko vysloviteľný názov bol alebo nebol psellismofilik. O tom, že podpazušie môže byť pre niekoho vzrušujúce, nemôže byť pochýb. Mnohých rajcuje pohľad napríklad na neoholené podpazušie. Ak však niekto túži mať sex s niekoho podpazuším, hovoríme o axilizme. S dostatočnou dávkou predstavivosti treba uznať, že by to možno šlo s použitím nejakého lubrikantu.

Možno ste ani netušili, že existuje akrotomofília. Je to úchylka, keď človek pociťuje silný sexuálny záujem o osoby po amputácii, pozerá sa na ľudí po amputácii ako na predmety, ktoré môže použiť na svoje sexuálne túžby. Takýmto fetišistom môžu pomôcť naplniť túžby napríklad obete autonehôd a vojenskí veteráni, ktorým chýba končatina alebo iná časť tela. Existuje dokonca podobný fetiš zvaný apotemnofília, keď ľudia chcú mať niečo amputované. V extrémnych prípadoch podstúpia plánovanú operáciu na odstránenie časti tela, aby splnili svoj vlastný fetiš alebo fetiš svojho partnera. S amputáciou súvisí ďalší fetiš nazvaný abasiofilia. Abasiofilikov vzrušujú protézy častí tela alebo iné ortopedické pomôcky. Títo ľudia pravdepodobne milujú prvú polovicu filmu Forrest Gump. Keď začne behať, vypnú ho. Každý z nás je nejakým spôsobom krásny, a platí to aj o ľuďoch znetvorených. Sexuálnou túžbou po znetvorených ľuďoch sa ale prejavuje jedna z úchyliek známa ako teratofília. Človeka priťahujú a vzrušujú rôzne postihnutí či zohavení ľudia.

Foto: pixabay.com / Viki_B

13 ďalších bizarných fetišov:
Anasteemafília – extrémne postavy (obor alebo trpaslík)
Frotteurizmus – tajné dotýkanie sa cudzích ľudí na preplnenom mieste (MHD)
Gerontofília – slabosť na starých ľudí
Hobofília – sexuálne fantázie s bezdomovcami
Knismolagnia – šteklenie
Nasolingus – cmúľanie nosa
Nekrofília – sexuálne vzrušenie z mŕtvol
Psychrofília – fetiš z chladu a pozorovania iných ľudí, ktorým je zima
Pubefilia – slabosť na ochlpenie
Pygofília – slabosť na zadky
Vorarefília – fetiš z jedenia časti tela inej osoby
Xylofília – vzrušenie z dreva
Zoofília – sexuálne vzrušenie zo zvierat

Foto: iStock


Fetiše zo skupiny: No ale fuj!
Mohli by sme stráviť celý deň rozprávaním o zvláštnych fetišoch, kde ľudí priťahujú veci, ktoré nie sú len tabu, ale bežne sa považujú za dosť nechutné. Zámerne vyberám len niektoré z nich. K menej nechutným patrí klismafília – na prvý pohľad očarujúce grécke slovo, ktoré znamená vzrušenie klystírom. Nie, nemyslí sa tým potešenie z prijatia klystíru u pacienta, ležiaceho v nemocnici so zápchou. Klismafilici zažívajú rozkoš pri používaní klystíru. Koniec koncov, konečník je erotogénna zóna, a tento fetiš môže byť celkom praktický. Je to celkom dobrý spôsob, ako vyčistiť a pripraviť konečník na análny sex. Jedným z tých nechutnejších fetišov tejto skupiny je eproktofília, fetiš prdov inej osoby. Takýto fetiš sa nevyhýba ani tínedžerom. Na jednom internetovom fóre som našiel dievča, ktoré tam písalo o svojej posadnutosti „príťažlivým chlapcom, ktorý často prdel“ a o jej predstavách, v ktorých ju nútil dýchať prdy inej osoby. Túto skupinu uzavrieme koprofíliou, sexuálnou príťažlivosťou k výkalom. Väčšina koprofilikov rada sleduje, ako iní vykonávajú veľkú potrebu. Niektorí z nich žiadajú partnerov, aby sa na nich vyprázdnili. Len tak dokážu dosiahnuť orgazmus. V rámci tohto fetišu existuje podkategória nazývaná koprofágia. Áno, zrejme tipujete správne, je to sexuálny fetiš z pojedania ľudských exkrementov.

Sexuálnych fantázií a fetišov je nespočetné množstvo. Mnohé z nich sa vymykajú zavedeným spoločenským mantinelom. Svoje o tom vedia najmä tí, ktorí pre dosiahnutie maximálneho vzrušenia potrebujú špecifické a veľmi individuálne podnety. Niektoré sú veľmi bizarné, nad niektorými sa pousmejete a iné sa dostávajú aj do našich spální. Záleží na hraniciach každého z nás.

Foto: pixabay.com / Viki_B


Ďalšie čítanie nielen pre fetišistov:

Fetiše, ktoré nie sú také ZVRHLÉ, ako si myslíte
Bizarný fetiš: Milujem, keď po mne šliapu ženy
Akých je desať najbežnejších sexuálnych fetišov?

Facebook Comments