Stojan na víno z mangového dreva
Tento krásny a jedinečný stojan na víno z masívneho dreva je ručne vyrezávaný z jedného kusu mangového dreva remeselníkmi v Indii. Mangové drevo je tvrdé a udržateľné. Rovnako ako teakové drevo, nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. Má krásny vzor zrna s prirodzeným svetlom a tmavými pruhmi. Prirodzená povrchová úprava dodáva tejto funkčnej skulptúre teplé tóny, vďaka ktorým viac vynikne štruktúra dreva. Každý vyrezávaný stojan na fľaše vína je jedinečný a žiadne dva nie sú úplne rovnaké. Pojme 6 fliaš vína a je krásnym doplnkom v kuchyni, pri barovom pulte alebo na podlahe. (foto: windandweather.com)

Revive: Osviežovač a zvlhčovač vzduchu
Chceli by ste mať doma čistý vzduch? Revive od spoločnosti Brondell nielen čistí vzduch, ale ho aj osviežuje pomocou odparovacieho zvlhčovania a duálnej HEPA filtrácie. Vzduch je nasávaný cez dva sacie body na prednej a zadnej strane jednotky, následne prechádza cez dvojité uhlíkové filtre a filtre s certifikáciou HEPA, čím odstraňuje až 99,7 % všetkých tuhých častíc, alergénov a znečisťujúcich látok. Vďaka odparovaciemu zvlhčovaniu je voda nasávaná špeciálnym filtrom, cez ktorý vzduch prechádza a je rovnomerne distribuovaný po celom dome namiesto toho, aby sa sústreďoval okolo jednotky alebo poškodzoval nábytok vychádzajúcou hustou parou. (foto: gadgenda.com)

Vertikálny gramofón
Videli ste už gramofón, na ktorom sa točia platne vo vertikálnej polohe? Tento špeciálny gramofón prehrá vaše vinylové platne v takmer 90-stupňovom uhle. Okrem štandardného prehrávania platní v dvoch rýchlostiach – 33 a 45 otáčok za minútu, obohatí zážitok z počúvania skladieb aj o pútavú vizuálnu stránku. Platne tak premení na umelecké diela v pohybe. Bezpečnostná svorka a vyvážené rameno s protizávažím zabezpečujú zvuk bez neželaného preskakovania. Gramofón nie je len štýlovou záležitosťou lahodiacou oku. Vďaka ihle Audio Technica je zvuk proste úžasný. Prináša teplé basy a bohaté rozsahy, vďaka ktorým ste sa do vinylu opäť zamilujete. Pochváľte sa obalom albumu tým, že ho opriete do zárezu vzadu, a vystavte tento zvukový systém na obdiv všetkým návštevám. Hĺbka gramofónu je len 23 centimetrov, takže sa zmestí aj na úzke miesta, akými je napríklad polica či rímsa. A ešte jeden bonus. Ak nemáte svoje obľúbené skladby na vinyle, môžete hudbu jednoducho streamovať. Gramofón, hit minulého storočia, totiž v sebe ukrýva moderné tajomstvo: vstavané rozhranie Bluetooth, ktoré jednoducho spárujete s telefónom, tabletom alebo počítačom. (foto: uncommongoods.com)

Topiace hodiny inšpirované Salvadorom Dalím
Ak patríte medzi milovníkov umenia a ste navyše fanúšikom Salvadora Dalího, svoj príbytok či kanceláriu môžete ozvláštniť týmito art hodinami. Tieto roztápajúce sa hodiny boli inšpirované majstrovským dielom Salvadora Dalího Perzistencia pamäte. Nie sú len surrealistickým symbolom relativity priestoru a času, ale sú to aj plne funkčné pracovné hodiny. Jednoducho umiestnite tieto zdanlivo mäkké a roztápajúce sa hodiny na okraj stola, krbu alebo poličky s knihami, sadnite si a premýšľajte o svojej vlastnej existencii, ktorá sa mieša s plynulosťou, nie s rigiditou času…  (foto: vogueclocks.co.uk)


Mohlo by vás zaujať:

Vychytávky do každého ročného obdobia
Vychytávky pre teplo, turistiku aj zábavu
Vychytávky pre outdoorových nadšencov

Facebook Comments