Švédska spoločnosť plánuje využiť výhody vzucholode k „zelenšej“ budúcnosti letectva a zaradiť sa medzi svetových priekopníkov udržateľnosti v cestovaní.

Foto: Oceansky

Unikátny projekt
Jedinečný 38-hodinový let je naplánovaný z Longyearbyen, zo Svalbard na Severný pól so skúseným arktickým prieskumníkom Robertom Swanom, ktorý zatiaľ ako jediný na svete dosiahol Severný aj Južný pól peši. Súčasť plánu je exkluzívna dohoda so svetovým výrobcom hybridných leteckých dopravných prostriedkov s portfóliom najväčších svetových vozidiel Hybrid Air Vehicles. Oceansky sa zameriava na špičkový trh s luxusnými a dobrodružnými cestami v sektore cestovného ruchu, ktorý neustále prekračuje svoj rast. Oceansky oznámila, že lety na palube luxusných vzducholodí na Severný pól sa začnú v roku 2024.

Foto: Oceansky

Vzdušný priekopník
Hlavným zámerom spoločnosti je zníženie emisií uhlíka v leteckom priemysle, ktoré sa pri lete vzducholoďmi zredukujú až o neuveriteľných 80 %. Poháňané budú bezpečným nehorľavým plynovým héliom za pomoci modernej technológie Lighter-than-air. Priestranná vzducholoď je podobná luxusnej jachte, k vybaveniu bude patriť 8 dvojlôžkových kajút s rozlohou 10 m štvorcových, ktoré sú zariadené veľkými panoramatickými oknami, vlastnou kúpeľňou a šatníkom. Vďaka veľkým oknám v spodnej časti vzducholode, ktorá bude letieť v nízkych nadmorských výškach, si cestujúci môžu počas celej cesty užívať nádherné okolie.

Foto: Oceansky

Mohlo by vás zaujať:

Airlander 10. Najväčšia vzducholoď sveta odštartuje už čoskoro
S miliardárom na Severnom póle
Spirit of Innovation: Elektrický pohon a hneď tri nové svetové rekordy

Facebook Comments