Resident Evil: Vitajte v Raccoon City
V kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu… s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc.

(Resident Evil: Welcome To Raccoon City)
Scenár a réžia: Johannes Roberts
Produkcia: Martin Moszkowicz, James Harris, Robert Kulzer
Hrajú: Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Kaya Scodelario, Robbie Amell, Neal McDonough, Avan Jogia
Žáner: akčný horor

Budiž voda!
Dokument o českom vynáleze s názvom S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource) popisuje udalosti, ktoré ovplyvňujú, menia a determinujú českú účasť na výstave EXPO 2020. Film o dvojročnej bitke s okolnosťami predstavuje sedem odvážnych českých vedcov, ktorí si vzali do hlavy, že vyrobia prístroj, ktorý dokáže získať zo vzduchu vodu a s jeho pomocou je možné uvažovať o vzniku oáz na púšti. Snímka mapuje zostavenie S.A.W.E.R.u, jeho testovanie v laboratóriách a následne aj v púštnych podmienkach. Je zasadený do širších súvislostí problému s nedostatkom vody v mnohých oblastiach sveta. Český vynález s pomocou slnka získava zo vzduchu vodu a ňou sýti zem – z extrémne vyprahnutého vzduchu dokáže získať až 200 litrov vody denne!

Sceár a réžia: Karel Žalud
Účinkujú: Mgr. Jiří Potužník, Doc. Ing. Tomáš Matuška, Ing. Vladimír Zmrhal, Ing. Bořivoj Šourek, Doc. RNDr. Miroslav Vosátka, Ing. arch. Jan Tůma, Ing. arch. MgA. Jindřich Ráftl
Žáner: dokument

Videli už niečo z toho?

Filmové premiéry na koniec novembra
Čo nové hrajú v kinách? Ľahká odpoveď
Dobre si vyčistiť hlavu viete aj pred filmovým plátnom

Facebook Comments