Dave Gahan and Soulsavers – Imposter
Je to už tretí album tejto zaujímavej spolupráce, ktorý sa nahrával v americkom štúdiu Shangri-La. Spolu tak dali tvoriví páni dokopy tucet skladieb, kde nájdete cover verzie rôznych rockových skladieb. Dave Gahan (spevák kapely Depeche Mode) o albume povedal: „Keď počúvam hlasy a piesne iných ľudí – čo je dôležitejšie, ako ich spievajú a interpretujú slová – cítim sa ako doma. Stotožňujem sa s tým. Utešuje ma to viac než čokoľvek iné. Na nahrávke nie je ani jeden interpret, ktorý by mnou nepohol.“


David Bowie – Toy
Jedná sa o nevydaný rockový album obľúbeného anglického hudobníka, ktorý zomrel v roku 2016. Nahrávka vznikala v rokoch 2000 až 2001. Bowie chcel nanovo nahrať niektoré staršie skladby zo 60. rokov, ako aj tri novinky (Uncle Floyd, Afraid, Toy). Na finálny tracklist sa nakoniec dostalo 14 kúskov v celkovej dĺžke 62 minút. Po platni radi siahnu nielen skalní fanúšikovia.


Lordi – Lordiversity
Fínsky hudobný vianočný darček pre hardrockerov má svoje presné meno – Lordiversity. Box obsahuje ich jedenásty až sedemnásty album (Skelectric Dinosaur, Superflytrap, The Masterbeast from the Moon, Abusement Park, Humanimals, Abracadaver a Spooky Sextravaganza Spectacula). Ušiam teda naservírujete hluk a spev (rev) v dĺžke 284 minút.  V apríli 2021 bolo oznámené, že Lordi koncom roka vydajú najmenej sedem štúdiových albumov. Vo vyhlásení k albumom skupina uviedla: „Tieto albumy budú znieť všetky odlišne. Všetky sú v rôznych štýloch a fiktívnych obdobiach na časovej osi Killection (1975, 1979, 1981, 1984, 1989, 1991 a 1995). Mimochodom, päť zo siedmich albumov je už hotových a číslo šesť je na dobrej ceste.“ Pán Lordi chcel pôvodne urobiť desať albumov pre boxset, ale vydavateľstvo mu povedalo, že je to príliš veľa a že sedem albumov je v poriadku. Ako znie ich druhý singel? Presne takto.

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Krásna a talentovaná speváčka / herečka Nela Pocisková sa v novej skladbe Nie som tá venuje téme domáce násilia páchaného na ženách.

V podaní Christiny by dobre znela aj mongolská ľudovka, a nie to ešte Somos Nada v španielčine. Pani speváčka je stále v skvelej hudobnej forme.

O dobrý videoúlet sa postarali chalani z americkej kapely Foo Fighters v rockovej Love Dies Young. Využili technológiu deep fake, aby svoje tváre nahodili na telá mladých akvabel. Pokojne môžete v klipe preskočiť rovno na 2:50 min. PS: Záver klipu je nevhodný pre citlivejšie povahy.


Doprajte svojim sluchovým orgánom:

Nové hudobné životabudiče pre všetky uši
Zahrejte si uši čerstvou muzikou … telo sa pridá do rytmu aj samo
Koniec októbra nebude na kvalitné novinky skúpy

Facebook Comments