Predstava, že online sex využívajú hlavne osamelí ľudia nie je presná. Aj keď je to jedna z obľúbených foriem, ako sa svojpomocne potešiť. Závery štúdie uverejnil aj web dailymail.co.uk.

Sexuológovia z Kinseyho inštitútu v Indiane uskutočnili prieskum medzi 8 004 dospelými Američanmi, pričom každý z nich odpovedal na otázky ohľadom svojho mentálneho zdravia a sexuálneho správania sa v online priestore. Ich štúdia zistila, že ľudia trpiaci úzkosťou alebo depresiou ulietavajú na nových digitálnych sexuálnych technológiach (sextechu) najviac. Do tejto formy patria erotické webkamery, pornografia vo virtuálnej realite či zdieľanie vlastných pikantných  obrázkov a videí. Podľa odborníkov im táto forma rozkoše pomáha zažiť úľavu pri psychických problémoch.

Výskum odhalil najobľúbenejšie formy sextechu:
Sexting* (30%)
Sledovanie streamov modeliek na webkamerách (18%)
Hranie sexuálnych videohier (14%)
Účasť na streamoch cez webovú kameru (12%)
Sledovanie VR porna (11 %)
Používanie masturbačných pomôcok, ktoré sú ovládané online (9%)
Sexting s robotmi (9 %)

Celkovo 79 percent mužov a 51 percent žien v štúdii uviedlo, že použili nejakú formu sextechu – pričom je bežnejšie medzi homosexuálnymi a bisexuálnymi účastníkmi (83 percent v porovnaní s 61 percentami heterosexuálov).

* Sexting – elektronické rozosielanie textových správ, fotiek a videí so sexuálnym obsahom. Tieto materiály často vznikajú v rámci partnerských vzťahov.

Foto: pixabay.com / Achinbm

Mohlo by vás zaujať:

Pandémia kruto zasiahla aj ženskú sexualitu
Je bod G skutočný, alebo rovnako bájny ako Atlantída?
Aké telo, taký sex? Ako našu sexualitu vnímajú ostatní?

Facebook Comments