Umeniu sa venuje už od útleho veku. Keď mala šesť rokov, začala s hrou na klavíri a maľbou, ktorá ju napĺňa dodnes. Miluje dizajn, módu a fotografiu.

Modelka s dušou umelkyne
Očarujúcu blondínku si už v osemnástich rokoch všimli agenti modelingovej agentúry v Prahe, s ktorou podpísala exkluzívnu zmluvu. Spočiatku pracovala najmä na Slovensku, v Česku a vo Viedni. Jej úspech v modelingovej kariére odštartovala ponuka z Japonska, kde ako devätnásťročná vycestovala. Mafin nám o svojej skúsenosti prezradila viac: „Moja prvá modelingová cesta do Japonska dopadla nad očakávania, preto ma moja agentka poslala aj do iných ázijských miest, Seoulu, Osaky, Hongkongu a opäť do Tokia. V Ázii som strávila dokopy trištvrte roka. Najmä vďaka modelingu som sa naučila trpezlivosti, vytrvalosti a samostatnosti. V agentúrach som bola často jediná Slovenka, takže som bývala s rôznymi dievčatami z celého sveta, nadviazala som priateľstvá s modelkami, s ktorými som v kontakte dodnes. V Japonsku som sa po prvýkrát stretla s naozaj veľkou produkciou a fotením pre prestížne módne magazíny, akými sú Vogue Japan, elle, WWD, ktoré ma inšpirovalo venovať sa fotografii.“

Foto: Martin Tomečko

Vzrušujúce začiatky
Mafin nám priblížila svoje prvé, vzrušujúce zážitky s fotografovaním: „Môj dedko mi daroval starý fotoaparát na kinofilm. Spočiatku som nerozumela nastaveniam fotoaparátu, takže mi môj otec musel vysvetliť všetko úplne od základov. Na filme bolo iba 36 záberov, ktoré boli pre mňa vždy prekvapením. Po fotení som hneď utekala do fotolabu, kde mi film o hodinu vyvolali. Po čase som si našetrila peniaze na môj prvý digitálny foťák a odvtedy ma to začalo neskutočne baviť.”

Sexi fotografka
Napriek zaujímavým modelingovým skúsenostiam sa chcela venovať ďalej štúdiu. Prihlásila sa na Vysokú školu univerzity Komenského v Bratislave, odbor výtvarná výchova. Podľa jej vlastných slov ju štúdium veľmi bavilo, no už v treťom ročníku začala dostávať profesionálne ponuky od modelingových agentúr, tento raz však už ako fotografka. Dokončila tri roky štúdia a začala sa fotografii venovať naplno. V súčasnosti spolupracuje s mnohými prestížnymi slovenskými, ale i českými firmami. Fotí najmä fashion editoriály, beauty a produktovú fotografiu.

Z lásky k svojej profesii sa Mafin vyznáva: „Krása mojej práce spočíva aj v tom, že neustále stretávam množstvo zaujímavých ľudí. Mnoho mojich klientov sa stalo mojimi dobrými priateľmi a za každým z nich sa skrýva iný príbeh. Každé jedno fotenie pre mňa predstavuje novú výzvu – a tie ja milujem :).“ Na záver vám prezradíme, že táto sexi fotografka fotí aj pre náš pánsky magazín BREAK, a tak sme vám ju s radosťou predstavili. A čo na to Mafin? „Zbožňujem fotenie pre BREAK, snažíme sa každú osobnosť zachytiť takú, aká naozaj je, práve ten jej jedinečný príbeh.

Foto: Martin Tomečko

Foto: Martin Tomečko
Vizáž: Paulína Králiková

Určite vás zaujmú “jej kolegyne”:

Vychádzajúca hviezda: Zuzana
Vychádzajúca hviezda: Alexandra Pokorná
Vychádzajúca hviezda: Clarise Perez

Facebook Comments