Klan Gucci
Film je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci.

(House Of Gucci)
Réžia: Ridley Scott
Scenár: Becky Johnston Roberto Bentivegna Sara Gay Forden (kniha)
Hrajú: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino, Salma Hayek …
Žáner: thriller

Macher na 30 dní
Režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Tarek Boudali si film napísal, zrežíroval a zahral si policajta Rayana. Tomu lekár oznámi, že od potkana, ktorý ho pri policajnej akcii pohrýzol, dostal smrteľnú chorobu a zostáva mu maximálne 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane sa tak konečne odviaže a namiesto vyčkávania na smrť začína svoj život skutočne žiť. Podarí sa mu dostať drogového dealera a získať ženu svojich snov?

(30 jours max)
Réžia: Tarek Boudali
Scenár: Tarek Boudali, Pierre Dudan, Grégory Boutboul
Hrajú: Tarek Boudali, José Garcia, Philippe Lacheau, Vanessa Guide, Marie-Anne Chazel, Julien Arruti, Chantal Ladesou, Elisa Bacihr Bey  …
Žáner: komédia

Milenci
Lisa a Simon sú nerozlučná dvojica. Milostná idylka na hranici zákona sa však náhle skončí po nečakanej tragédii spojenej so Simonovou kriminálnou aktivitou. Zo strachu a hanby sa Simon rozhodne utiecť na “koniec sveta”. Bez Lisy. Tá sa prediera životom sama až dokým nestretne staršieho a solventného Léa. Po troch rokoch Lisa s manželom Léom dovolenkuje v luxusnom rezorte na ostrove v indickom oceáne, kde náhodne stretáva Simona. Po traumatickom rozchode sa medzi Lisou a Simonom znovu rozpáli tlejúca láska. Lisa pred manželom zatají svojho ex a začne žiť dvojitý život, v ktorom si vyberá medzi luxusom a pohodlím a vášňou a neistotou. Režisérka Nicole Garcia prináša moderný pohľad na tému milostného trojuholníka s pravidlami filmu noir.

(Amants)
Réžia: Nicole Garcia
Scenár: Nicole Garcia, Jacques Fieschi
Hrajú: Pierre Niney, Stacy Martin, Benoit Magimel, Roxane Duran, Danny Bhowaneedin
Žáner: dráma, thriller

Za pozornosť taktiež stoja:

Čo nové hrajú v kinách? Ľahká odpoveď
Dobre si vyčistiť hlavu viete aj pred filmovým plátnom
Karel: Najočakávanejší dokument posledných rokov

Facebook Comments