Okrem správneho počtu je práve ich farba dôležitým faktorom aj na zoznamkách. Téme sa venoval aj článok na webe dailymail.co.uk. Britský výrobca kontaktných šošoviek Lenstore si nechal vypracovať štúdiu na troch zoznamovacích weboch, aké sú sexuálne najpríťažlivejšie farby očí. Výsledky neprekvapili a potvrdili staršie predpoklady – modrooké ženy sú pre mužov najatraktívnejšie, zatiaľ čo muži s orieškovými očami dostávajú najviac bodov od slobodných žien.

Farba očí hodnotených účastníkov bola pre potreby štúdie aj digitálne upravená, pričom výskumníci merali počet zhôd. Dobrovoľníci následne hodnotili atraktivitu tváre, bez vedomosti,  že bola pozmenená farba očí. Aj v tomto prípade dostávali modrooké ženy a muži s hnedými očami najlepšie hodnotenie. A bolo jedno, či mali hodnotené osoby predtým inú farbu. „Tmavé oči sú vnímané ako dominantná a maskulínna črta, preto zvyšujú atraktivitu mužov. To je vede dlho známy fakt,“ uviedol  jeden z autorov výskumu Dr. Alexander Lapa, psychiater z Ocean Recovery Center.

Chris Pleines, odborník na vzťahy uviedol: „Všetci máme určitý typ, ktorý nás priťahuje. Väčšinou nás priťahujú ľudia, ktorí sú nám podobní, alebo tí, ktorí nám  pripomínajú našich blízkych. Jedným dychom dodáva, že „oči sú najvýraznejšou črtou tváre“ a často sa považujú za atraktívne, pretože sú spôsobom, ako zistiť, či vás niekto sexuálne priťahuje. „Či je človek smutný, šťastný, úprimný alebo klame, môžete zistiť prostredníctvom ich očí,“ povedal. Len pri pohľade do očí človeka môžete nájsť náznaky, či je možná vzájomná príťažlivosť, ako aj emocionálna kompatibilita.“

Ako tematický hudobný bonus pridávame …

Mohlo by vás zaujať:

Odoláte jej zeleným mačacím očiam?
Modré oči, vlasy blond, otočil by sa aj James Bond
Ktorí ľudia majú častejšie zimnú depresiu?

Facebook Comments