Na druhej strane, okrem odreagovania či zábavy môže úspešné stávkovanie priniesť aj nejaký ten príjem do vášho vrecka. Aby ste sa čo najčastejšie mohli radovať z výhier, čerpajte z rád o tipovaní, ktoré vám v nasledovnom článku predstavíme.

Začínajte s pevnou pôdou pod nohami
Na začiatku vašej tipovacej kariéry by ste mali dbať na to, aby ste si na tikety vyberali len také udalosti, o ktorých máte prehľad. Nezáleží pritom na tom, či je to len jeden šport, alebo je ich viac. Kurzové ponuky stávkových spoločností sú dostatočne široké, preto sa môžete spoľahnúť na poriadne obsiahle portfólio možných udalostí.

Keď budete tipovať prevažne tie športy, ktoré poznáte, ľahšie narazíte aj na hodnotné kurzy. O čo presne ide? Bookmakeri vytvárajú kurzy na základe zozbieraných informácií a pravdepodobnosti uskutočnenia danej udalosti. Väčšinou majú dobrý prehľad, no ak aj vy danú oblasť či tím pozorne sledujete, môžete sa vám stať, že budete o niečo múdrejší. Prípadne budete rýchlejší ako oni a stihnete podať vybranú príležitosť ešte pred zmenou kurzu.

Vytvorte si vlastnú stratégiu
Je na mieste, ak sa do tipovania zápasov pustíte s premyslenou stratégiou. Kombinovanie stávok, rôzna výška vkladu či kurzov vám dávajú množstvo riešení pre zostavenie vášho tiketu. Otestujte si, ktorý typ stávky vám sedí najlepšie. Budú to sólové, AKO alebo kombinované stávky či rozpisy? Taktiež si skúste či sa vám radšej oplatí vkladať nižšie alebo vyššie vklady. Stanovenie si vlastnej stratégie vám pomôže maximalizovať váš úspech.

Hľadajte inšpiráciu
„Nikto nadaný z neba nespadol,“ hovorí sa. Ani vy pri tipovaní nemusíte hneď vedieť všetko a vytvárať čo najvýhernejšie tikety. Odporúčame vám hľadať inšpiráciu a to buď v relevantných analýzach alebo priamo v diskusnom fóre stávkovej spoločnosti. Napríklad v Tipsporte môžete dokonca nahliadnuť aj na celé tikety. Nemajte pocit, že by to bolo brané ako kopírovanie. Táto funkcia slúži práve na účel obkukania stávok.

Využívajte všetky stávkové vymoženosti
Tipovanie už nie len o výbere udalostí, ktorá sa podľa vás splnia. V ponuke slovenských stávkových spoločností nájdete viacero nástrojov, ktoré vám môžu stávkovanie uľahčiť. Často sú to napríklad voľné stávky, ktoré môžete obdržať už po založení vášho herného konta ako súčasť registračnej odmeny. Získať ich však môžete aj počas rôznych tematických udalostí.

Okrem toho nájdete napríklad v DOXXbete Bet Builder, čo je nástroj, ktorý vám umožní kombinovať rôzne stávky z jedného zápasu na jednom tikete. V stávkovej spoločnosti Tipsport zase môžete využiť extratip, čo je druh stávky, ktorá vyhráva aj v prípade jednej chyby. Obdobnú funkciu nájdu stávkari aj vo Fortune, najčastejšie počas špeciálnych športových udalostí.

Počet stávok
Ako sme spomínali v rade o stratégiách, vy sami rýchlo spoznáte, aký štýl tipovania vám bude najviac vyhovovať. Čo sa týka počtu stávok na tikete, existuje niekoľko odporúčaní, ktoré by ste mohli zobrať do úvahy. V prvom rade, a je to aj zrejmé, čím viac udalostí na tikete máte, tým nižšia je šanca na výhru. Záleží však na výške kurzov. Pri „tutovkách“ máte aj za vyššieho počtu zápasov relatívne dobrú šancu uspieť. Pri riskantnejších stávkach to s počtom presahujúcim šesť a viac môže byť už len o poriadnej dávke šťastia. Najistejšie tipovanie ponúkajú SOLO stávky, avšak pokiaľ nezvolíte riskantný kurz alebo vysoký vklad, priveľa výhry z nich nedostanete.

Sledujte kľúčové ukazovatele
Ak aj nebudete mať bezchybný prehľad pri tipovaní vami vybraného zápasu, môžete si pri tvorbe tipu pomôcť bežne dostupnými ukazovateľmi. Hovoríme napríklad o posledných výsledkoch zápasov, bilancii v domácich a vonkajších stretnutiach a tiež o štatistikách zo vzájomných stretnutí.

Ľahko dostupný je aj zoznam hráčov, ktorí nemôžu hrať, čo sa môže odraziť na hernom prejave mužstva. Pri tenise vie svoje spraviť povrch, na ktorom sa hrá. Skontrolovať sa vám určite vyplatí aj počet strelených či inkasovaných gólov a to nielen v posledných stretnutiach, ale aj v celej sezóne.

Facebook Comments