Je to už 30 rokov, čo z výrobných pásov zišla prvá Integra. V rovnakom duchu sviežej mladosti sa teraz vracia v omladenej a nadupanej podobe. Prepracovaná bezrámová mriežka Diamond Pentagon vpredu otvára nový smer Precision Crafted Performance. LED svetlomety Jewel Eye sú výrazným dizajnovým znakom, zatiaľ čo dramaticky zvažujúca sa línia strechy prechádza do nápadných zadných LED svetiel. Vďaka tomu má výrazný vzhľad pripomínajúci kupé. Pod svalnaté blatníky osadili 19 palcové kolesá. S karosériou farbene ladia aj brzdové strmene Brembo, ktoré poskytujú neuveriteľnú brzdnú silu a agresívny vzhľad.

Prototyp poháňa preplňovaný 1,5 litrový motor VTEC ® Turbo. Vďaka dostupnej 6-stupňovej manuálnej prevodovke a samosvornému diferenciálu si vodiči užijú jazdu so širokým úsmevom a tvári. Mať prevodové stupne pod kontrolou má predsa svoj rajc. Cena výkonnej krásky, ktorá sa podľa plánu má dostať do predaja v roku 2022, sa bude pohybovať od 30 000 dolárov (cca 26 200 €).

„Integra je jedným z najikonickejších modelov v histórii Acura,“ povedal Jon Ikeda, viceprezident a riaditeľ značky Acura. „Táto nová Integra bude aj naďalej napĺňať jedinečnú ašpiratívnu, no zároveň dosiahnuteľnú pozíciu na trhu s emocionálnym výkonom a štýlom v kombinácii s všestrannosťou a užitočnosťou, ktorú súčasní kupujúci hľadajú.“

Foto: acura.com

Mohlo by vás zaujať:

Retro Grandeur heritage ako štýlový elektrický koncept
Spojenie starého a nového v jednom koncepte: Ford F-100 Eluminator
MG Maze: Koncept ako zo sci-fi videohry

Facebook Comments