Spomínaná štúdia naznačuje, že muži, ktorí jedia veľa červeného mäsa (hovädzieho, jahňacieho, bravčového …), si môžu byť neistí svojou mužnosťou. Téme sa venoval aj web dailymail.co.uk.

V západnej spoločnosti sú muži – mäsožrúti spájaní s maskulinitou a sexuálnou silou. Rovnica je jednoduchá – veľký prísun bielkovín je chápaný ako neodmysliteľný pre budovanie svalov. Novú štúdiu viedla sociálna psychologička Ph.D. Rhiannon MacDonnellová Meslerová z kanadskej University of Lethbridge „Naše výsledky naznačujú, že muži obávajúci sa o svoju maskulinitu môžu vyhľadávať príležitosti, ktorými by si posilnili svoje mužstvo prostredníctvom jedla, ktoré konzumujú“ povedala.

V prvej fáze štúdie bolo hodnotených tristo účastníkov z Veľkej Británie, USA a Kanady z hľadiska mužského stresu, a do akej miery zodpovedajú tradičnej mužskosti a ich zámeru kúpiť si červené mäso. (Neskôr vypadlo 13 mužov po zistení, že sú vegáni alebo vegetariáni). V teste sa ich napríklad pýtali, či by si kúpili škatuľu mäsa, ktorá obsahuje 8 prvotriednych rezaných steakov, 24 párkov a 6 libier (cca 2,7 kg) chudého mletého hovädzieho mäsa?“. Medzi odpoveďami vedci vety ako „niektoré jedlá sú mužnejšie ako iné“, „skutoční muži jedia mäso“, „niektoré jedlá sú jednoducho dievčenské“ a „keď jem mäso, cítim sa ako muž“. Výsledky ukázali, že páni s vysokým mužským stresom skôr veria, že konzumácia mäsa zvýši ich mužnosť, a preto boli viac naklonení kupovať červené mäso. Týmto zdôrazňovaním sa snažia v ostatných vyvolať dojem, že sú jednoducho poriadni chlapi.

Foto: pixabay.com / gate74

Mohlo by vás zaujať:
Má to steak nahnuté? Červené mäso údajne brzdí libido a spermie
Čo tak ochutnať balkánsku klasiku – čevapčiči?
Kobe steak: Čo poviete na najdrahší steak na svete?

Facebook Comments