Využitie technológia našla aj pri zdravotnej rehabilitácii pacientov. Hongkonský startup Enhanced Robotics chce teraz svoje robotické exoskelety priniesť aj do športu. Na crowdfundingovej platforme Kickstarter preto spustil kampaň pre Sportsmate 5, ktorý poskytne užívateľom komfort a efektivitu pri tréningu. Vývoj zariadenia trval štyri roky.

Pri hmotnosti 2,5 kilogramu a dobe nasadenia celého exoskeletu do jednej minúty sa radí k najľahším a najkompaktnejším svojho druhu. Je vyrobený z vysokopevného plastu a vystužený uhlíkovými vláknami a leteckou hliníkovou zliatinou. Väčšie pohodlie pri nosení poskytnú aj nafukovacie podložky. Sportsmate 5 má dva režimy – jeden svalom s námahou pomáha, druhý im námahu pri tréningu dopriava zvyšovaním odporu. Motor napája 3000 mAh batéria s výdržou troch hodín autonómnej prevádzky.

Kampaň bola úspešná. Suma potrebná na spustenie výroby bola darcami rýchlo prekročená. Prvú kusy si záujemcovia budú môcť kúpiť v lete 2022. Uvádzacia cena je 899 dolárov (cca 785 €), neskôr sa má vyšplhať na 1517 dolárov (cca 1325 €).

Mohlo by vás zaujať:

Šikovného chlapíka preslávila netypická vášeň
Trailpod. Batoh na troch kolesách do každého terénu

Facebook Comments