Estetika z 80. rokov dostala čisto elektrický pohon a jemne nadčasové detaily. Výsledok, ktorý poteší každého retro – futuristického vodiča,  nedávno predstavil dizajnérsky tím automobilky pri Grandeure prvej generácie. Zvonku sedan ukazuje väčšinu svojho retro šarmu, ale s vkusnými aktualizáciami –  nové spätné zrkadlá, zakryté kolesá, posuvné obloženie a predné a zadné svetlá v štýle LED pixelov.

Foto: hyundai.com

V interiéri stavili na tému „newtro (nové + retro)“, aby stimulovali zmysly pasažierov pomocou osvetlenia v bronzovej farbe. K doladila aj dobové audio. Predné sedadlá sú v bordovom zamate, inšpirované originálom z roku 1986, s elegantným prešivom gaštanovej kože Napa na zadnej strane. Lakťová opierka stredovej konzoly obsahuje skrytú výsuvnú priehradku na uloženie drobností.

Foto: hyundai.com

„Keď naši dizajnéri koncipujú budúcnosť, je dôležité pozrieť sa späť na to, čo sme vytvorili v minulosti, a nájsť v tom inšpiráciu,“ povedal Hak-soo Ha, vedúci interiérovej skupiny dizajnérskeho centra Hyundai. „Vďaka sérii Heritage Grandeur naši dizajnéri prehodnotili dôležitú časť histórie Hyundai ako úžasne jedinečnú zmes vintage a súčasnosti, ktorá odráža neobmedzené možnosti našej éry EV.“

Mohlo by vás zaujať:

Krásne retro: Ikonické Maserati Ghibli
Hyundai Ioniq 5: Imidžová chuťovka
Spojenie starého a nového v jednom koncepte: Ford F-100 Eluminator

Facebook Comments