Americké Las Vegas bolo v dňoch 2. – 5.11.2021 miestom tuningového moto veľtrhu SEMA. Medzi mnohými zaujímavými kúskami sa nedal prehliadnuť ani koncept od Chevroletu – Beast (beštia). Mohutný stroj je postavený na upravenom podvozku modelu Silverado, má prispôsobenú karosériu pickupu a poháňa ho 6,2-litrový preplňovaný motor V8 Chevrolet Performance LT4 s výkonom 650 koní. Tomu pomáha 10-stupňová automatická prevodovka 10L90, ktorá posiela krútiaci moment na 37-palcové terénne pneumatiky namontované na 20-palcových kolesách. Za zmienku stojí aj odpruženie, ktoré sa skladá z tlmičov s dlhým zdvihom a novo vyvinutej päťprvkovej zadnej časti. Až 91-palcový (231 cm) rozchod kolies prispieva k stabilnejšej ovládateľnosti počas rýchlej jazdy terénom.

Foto: Chevrolet

Vonkajší dizajn nezaprie svoje odvážne pomenovanie. Chevy pôsobí doslova nebojácnym dojmom. Dôraz bol kladený aj na maximálny nájazdový a výjazdový uhol vozidla pri prechádzaní strmých stúpaní. Skromný interiér je vybavený štyrmi pretekárskymi sedačkami Recaro so štvorbodovými bezpečnostnými pásmi. Na prístrojovej doske je dvojica LCD monitorov zobrazujúca najdôležitejšie aktuálne údaje jazdy. Plné dvere tu nehľadajte, namiesto nich sú tu ľahké rúrkové zábrany. Riziko defektu v teréne je oveľa vyššie ako na hladnom mestskom asfalte. Preto na zadnej korbe dostali miesto dve na stojato upevnené kolesá.

Foto: Chevrolet

„Koncept Chevy Beast posúva popularitu vysokovýkonných terénnych nákladných vozidiel na vyššiu úroveň,“ povedal Jim Campbell, viceprezident GM U.S. Performance and Motorsports.

Mohlo by vás zaujať:

Spojenie starého a nového v jednom koncepte: Ford F-100 Eluminator
Čistý testosterón na kolesách: Ford Bronco DR
Jeep Gladiator – drsný perfekcionista

Facebook Comments