Duran Duran – Future Past
Od svojho založenia v roku 1980 predala britská kapela vyše sto miliónov albumov a získala množstvo hudobných ocenení. Teraz vydávajú novinku v podobe 15. štúdiového albumu, s ktorým Simonovi, Nickovi, Johnovi a Rogerovi pomohli aj iné zaujímavé mená z brandže (Graham Coxon, Mike Garson, Lykke Li…). Spolu s trojicou ostrieľaných producentov vypustili chlapci z anglického Birminghamu 12 nových skladieb. Koľko z nich zahniezdi v hitparádach, sa časom rýchlo dozvieme.

Lana Del Rey – Blue Banisters
Americká speváčka a skladateľka Lana Del Rey ani dva mesiace pred Vianocami nezaháľa. Vydala už v poradí 8. štúdiový album s 15 kúskami, ktoré si vypočujete do 62 minút. Pritom len v marci tohto roka vydala album Chemtrails over the Country Club. V novinke nájdete už uverejnené single Wildflower Wildfire, Blue Banisters a Text Book. Ak máte chuť na melacholickú náladu, tak Lana nesklame.

Bad Wolves – Dear Monsters
Americkí heavy metalisti sa dali dokopy v roku 2017.  Do povedomia sa dostali aj svojou skvelou cover verziou hitu Zombie (1994) od írskej kapely The Cranberries, ktorou vzdali česť ich speváčke Dolores O´Riordan (†15. 1. 2018). V poradí tretí štúdiový album s 12 skladbami otvára singel Lifeline. Hoci začiatkom januára 2021 kapelu opustil zakladajúci člen – spevák Tommy Vext, ktorý sa chce venovať sólovej dráhe, už v máji ho plnohodnotne nahradil Daniel „DL“ Laskiewicz (ex-gitarista kapely The Acacia Strain). Pripravte sa, bude to rýchle, hutné a hlasné.

Angels & Airwaves –  Lifeforms
Angels & Airwaves je americká rocková kapela, ktorú založil v roku 2005 v Kalifornii gitarista a spevák Tom DeLonge po svojom odchode z populárnych Blink-182. Ich nový, šiesty album nahrala skupina v zložení Tom DeLonge, Ilan Rubin, David Kennedy a Matt Rubano. Na produkcii sa podieľal Aaron Rubin a celkový mix nahrávky urobil Rich Costea, ktorý sa v minulosti spolupracoval na nahrávkach Foo Fighters alebo Weezer.

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Božská Adele a jej prvý singel Easy On Me z očakávaného štvrtého album „30“, ktorý vyjde 19.11.2021.

Všetky texty ako aj hudbu si tvorí slovenská speváčka Andie J sama. V novom klipe ku skladbe She’s Mine sa využilo viacero lokalít, prvkov, ale aj postáv a celková príprava trvala skoro mesiac. Video mal na starosti Juraj Skula.

Hudobné novinky sú aj u českých bratov a sestier. Kapela Slza si prizvala Monika Bagárovú, aby si spolu strihli spoluprácu na videu k pohodovej jesennej piesni Červánky.

Na prebratie teraz zahrá brazílska popstar Anitta. Jej video k Faking Love si za pár dní pozrelo vyše štyroch miliónov fanúšikov.

Nechajte si prejsť cez uši:

Hudobné rozptýlenie do jesennej depresie
Rudimental: Drsný britský pop s vplyvom undergroundu
Nastražte uši, hudobné novinky sa hlásia

Facebook Comments