Duna
Paul Atreides je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud. Práve tam je možné nájsť vzácnu komoditu – korenie, ktoré dokáže odomknúť plný potenciál človeka. Paul a jeho rod však nie sú jedinými, kto si robí na planétu a jej zásoby nárok. Črtá sa konflikt, v ktorom prežijú len tí, čo dokážu čeliť svojmu strachu.

(Dune)
Réžia: Denis Villeneuve
Scenár: Eric Roth, Denis Villeneuve, Jon Spaihts
Hrajú: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling …
Žáner: dobrodružný, sci-fi, dráma

Halloween zabíja
Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť.

(Halloween kills)
Réžia: David Gordon Green
Scenár: Scott Teems, Danny McBride, David Gordon Green
Hrajú: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, Will Patton, Thomas Mann and Anthony Michael Hall
Žáner: horor

Zelený rytier
Tento príbeh začína v časoch keď česť bola nadovšetko a odvaha robila kráľov. Temnejším spôsobom prerozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý ale svojhlavý rytier guľatého stola Sir Gawain, synovec kráľa Artuša, sa vydáva na trúfalú cestu, na konci ktorej ho čaká osudový vyzývateľ – obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej spoznáva sám seba, musí čeliť duchom, obrom aj zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva.

(The Green Knight)
Scenár a réžia: David Lowery
Hrajú: Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sean Harris, Kate Dickie, Ralph Ineson
Žáner: dráma

Už ste videli?

Posledný súboj: Nezvyčajne silný príbeh, ktorý vás okamžite pohltí
Prvý októbrový štvrtok sa vidíme v kine
Kino? Jasná voľba na jesenný večer

Facebook Comments