Musíte dohliadať na množstvo aj tých najmenších detailov a rovnako musí byť množstvo vecí zabezpečených už len pre bežné každodenné fungovanie vašej spoločnosti.

Bez sídla niet spoločnosti
A aj keď s rýchlym založením spoločnosti si môžete pomôcť tak, že si ju jednoducho necháte založiť, aby ste nemuseli tráviť drahocenný čas vybavovačkami na úradoch, riadiť vašu novú spoločnosť už za vás nebude nikto. To, či z nej bude naozaj úspešná spoločnosť, tak záleží len a len od vás.

A čo také treba pre fungovanie spoločnosti zabezpečiť? V prvom rade musí mať každá spoločnosť svoje sídlo. Niektorým spoločnostiam môže na začiatok stačiť aj virtuálne sídlo, ale ak z povahy vášho podnikania nejaké reálne priestory potrebujete, mali by byť dobre zabezpečené, napríklad aj spoľahlivou elektrickou zabezpečovacou signalizáciou.

Každý zamestnanec potrebuje spoľahlivé vybavenie, aby mohol spoľahlivo pracova
Priestory musia byť pochopiteľne vybavené všetkým potrebným, čo budú vaši zamestnanci potrebovať. Od dostatočne výkonnej výpočtovej techniky pre zamestnancov v kanceláriách až po kompletné vybavenie skladových, či predajných priestorov (ak sú súčasťou vašej spoločnosti).

A to nie je všetko! Aj firemné priestory treba pravidelne upratovať a čistiť a ak nemáte na túto úlohu najatú externú firmu, ale zamestnávate upratovačku aj ona potrebuje vybavenie na to, aby svoju prácu mohla vykonávať efektívne a čo najľahšie. Kúpte preto do firmy napríklad kvalitný Miele vysávač. Veď hádam nechcete, aby si ho upratovačka nosila z domu?

Pre niekoho je kanceláriou služobné auto
Ak z povahy vášho podnikania potrebujete pravidelne prepravovať tovar, či aspoň povaha práce niektorých vašich zamestnancov vyžaduje, aby boli pravidelne na cestách, nezaobíde sa vaša spoločnosť bez vlastného vozového parku. A pokiaľ máte firemných vozidiel viac, ideálne je zamestnať niekoho, kto sa bude starať o to, aby každé jedno bolo vždy pripravené na cestu.

Netreba totižto riešiť len prezúvanie pneumatík, kúpu diaľničných známok, či pravidelné servisné prehliadky. Treba vedieť promptne vybaviť aj nepravidelné opravy ako napríklad rýchly servis DPF.

Musíte dať najavo, že ste tou správnou voľbou pre vašich zákazníkov
 Keď máte všetky veci pre chod spoločnosti zabezpečené, môžete (a vlastne musíte) ďalej pracovať na jej rozvíjaní a budovaní vášho „brandu“. Bez dobrej marketingovej stratégie totižto veľkú dieru do sveta neurobíte.

Rovnako tak je dobré získať certifikáty ISO. Môžete sa totižto dostať do situácie, keď budete mať na dosah lukratívnu zákazku, ale jednou z podmienok bude práve spĺňanie týchto noriem, za ktoré sa ISO certifikáty udeľujú.

Facebook Comments