Švajčiarsku spoločnosť Piech Automotive AG založil v roku 2017 Anton Piëch (vnuk ex-šéfa koncernu Volkswagen A. Piëcha a pravnuk Ferdinanda Porscheho). Tá  najnovšie predstavila prototyp športového kupé Piech GT, na ktorého vývoji sa podieľali poprední inžinieri z automobilového priemyslu pod vedením technického riaditeľa Klausa Schmidta (divízia BMW M).

Foto: piech.com

Koncept dvojdverového a dvojmiestneho elektromobilu Piëch GT bol predstavený verejnosti už na Ženevskom autosalóne (2019). Nedávno spoločnosť oznámila, že od roku 2024 je pripravená spustiť jeho sériovú výrobu v počte asi 1200 kusov ročne. Usporiadanie batérií poskytuje autu nízke ťažisko, čo prispieva k vyššej stabilite. Jedna časť batériového modulu je umiestnená v stredovom tuneli a druhá časť nad zadnou nápravou.  Vývojári tak mohli poskytnúť nízku polohu autosedačiek zodpovedajúcu pretekárskym autám. Piëch GT je možné nabiť na 80 percent kapacity za 8 minút v akejkoľvek rýchlonabíjacej stanici CCS2, zatiaľ čo rýchlonabíjačka špeciálne vyvinutá spoločnosťou TGOOD umožňuje nabíjanie za menej ako 5 minút.

Foto: piech.com

Spoločnosť má v pláne aj výrobu športového e-crossoveru SUV Piech a športového štvordverového e-sedanu Piech Sportlimousine. Na vlastnej vyvinutej modulárnej platforme vedia nahradiť elektromotory motormi na alternatívne palivá (napr. vodík)

Foto: piech.com

Piëch GT
Rozmery: dĺžka 4432 mm, šírka 1991 mm, výška 1250 mm
Pohon: tri elektromotory s celkovým výkonom 450 kW (612 hp)
Zrýchlenie: 0-100 km/h menej ako 3 sekundy, 0-200 km / h  – 9 sekúnd
Rázvor kolies: 2 620 mm
Hmotnosť: 1800 kg
Batéria: Desten s výkonom 75 kWh (cyklus WLTP)
Dojazd:  max. 500 km

Mohlo by vás zaujať:

Rýchlonabíjanie elektromobilov? Značka Piëch to asi dokázala
MG Maze: Koncept ako zo sci-fi videohry
Čas na nový začiatok: Mercedes-Benz Maybach EQS

Facebook Comments