NHL -22
Zima a hokej k sebe pasujú ako jing a jang. Poriadny chlapský šport si na obrazovkách užijete v obľúbenom simulátore od EA. Na virtuálnych hokejistov čakajú nové súpisky, vylepšená grafika a rýchlejšia akcia. Inovovaný  systému herných schopností otvára jedinečné zručnosti hviezd NHL. Vývojári svoj titul postavili ma hernom engine Frostbite čo prináša aj množstvo vizuálnych vylepšení hry. Postavy a mimika hráčov (cca 100) ako aj fyzika hry je veľmi realistická, zmeny k lepšiemu sú vidieť prakticky v každom ohľade. V úvode si vytvoríte vlastného hráča s ktorým absolvujete dostupné herné režimy. Užijete si aj trochu menežérskej práce vytváraním mužstiev, zbieraním odmien a postupom svojho tímu k bojom o Stanley Cup. Adrenalín zápasov si môžete užiť online s viacerými hráčmi. Rýchlo a ľad, o chvíľu máte prvé vhadzovanie puku.

Platforma: PS4/PS4 Pro, PS5, Xbox One, Xbox Series X
Dostupné od: 15.10. 2021
PEGI: 12

Riders Republic
Komu sa točí hlava z rýchlosti a výšok, ten môže nasledujúce riadky preskočiť. Ale tým pádom sa ani nedozvie, čo na neho v hre plnej extrémov a adrenalínu od tímu z Ubisoftu čaká. Spolu s rovnakými hernými bláznami budete na bicykloch, lyžiach, snowboardoch a lietajúcich wingsuitoch brázdiť cesty a nebo krásnych amerických národných parkov. O súťaže a predvádzanie rôznych trikov nebude núdza, a to ani o hráčov, ktorých naraz môže byť až 64. Kto chce pre zmenu relax, môže len nezáväzne spoznávať okolitý herný svet.

Platforma: PS4, ps5, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S
Dostupné od: 28.10. 2021
PEGI: 12

Age of Empires IV
Milovníci stratégii sa teraz určite nostalgicky usmejú „popod fúzy“. Nejaký titul zo série AOE im zo života ukrojil už pekných pár hodín. O to sa bude usilovať aj štvrté vydanie, v ktorom sa ocitnete uprostred veľkolepých historických bitiek utvárajúcich dejiny sveta. Opäť budujete mestá a armády, zabezpečujete potrebné suroviny a vediete vojská po súši aj vode v štyroch  rôznych kampaniach s 35 misiami. Herne tak prežijete 500 rokov, od dôb búrlivého temna až po renesanciu. Pre nováčikov AOE sú tu pripravené aj náučné kurzy, pre zdatných bojovníkov je tu online s režimami PVP a PVE.  Do zbrane priatelia.

Platforma: PC
Dostupné od: 28.10. 2021
PEGI: 12

Vyberajte múdro, lebo do konca roka ešte príde pár veľmi zaujímavých videohier.

Mohli by ste prebehnúť na herných mašinách:

Far Cry 6: Túto revolúciu musíte vyhrať
WRC 10: Tu môžete smelo pridať plyn až na podlahu
Herné novinky na leto: Nad čím vypustiť paru?

Facebook Comments