Ženské túžby sú rôzne, hmotné aj nehmotné. Medzi tie prvé patrí aj stavba domu, ale nie hocijakého. Zručný Vojin Kusic (72) o tom vie svoje, lebo pre manželku Ljubicu navrhol a postavil v dedine Srbac dom, ktorý sa dokáže otáčať o 360° okolo svojej osi. (Babaj Jaga môže teraz ticho závidieť). Informoval o tom aj web apnews.com.

„Potom, čo som dosiahol vyšší vek a deti prevzali rodinný podnik, som mal konečne dostatok času na to, aby som sa svojej manželke splnil jej prianie“, aby bola schopná zmeniť polohu miestností v jej dome, kedykoľvek bude chcieť, uviedol pán Kusic.

V starom dome spolu vychovali tri deti a manželka sa sťažovala, že má málo slnka v spálni a nevidí na prichádzajúce návštevy. Prerábka na točiaci dom mu zabrala celých šesť rokov. Menili sa izbové priečky, aby sa mala kam uložiť nová elektroinštalácia. Pohyb príbytku s jablkovo zelenou fasádou a červenou strechou zabezpečujú elektromotory a kolesá zo starého vojenského transportéru. Plnú otočku dom absolvuje pri najvyššej rýchlosti za 22 sekúnd. Dokáže sa ale otáčať aj rovnako plynulo, ako keď sa Zem otáča okolo vlastnej osi. A to veru indický Tádž Mahal, ktorý je unikátnou stavebnou pamiatkou za predčasne zosnulú manželku mogula Šáhdžahána,  nedokáže.

Mohlo by vás zaujať:

Budúce generácie budú možno bývať v domoch z …
Na prvý pohľad neuhádnete, že sú to …
Miliardár chce postaviť nové mesto budúcnosti v púšti

Facebook Comments