The Charlatans – A Head Full of Ideas
Anglickí rockeri sa najnovšie môžu pochváliť 21 skladbami, ktoré oneskorene vydali k svojmu 30. výročiu. Ich charakteristický zvuk nástrojov a vokál Tima Burgessa sú okamžite rozpoznateľné. Album sumarizuje pozoruhodný pokrok od manchesterskej scény po jednu z najtrvalejších a najobľúbenejších britských kapiel. Kapela vydáva novinku na viacerých nosičoch a bonusových edíciach, od CD po 6LP. Výber je už na vás.

Coldplay – Music of the Spheres
Už deviaty štúdiový album britskej kapely sa bude niesť v znamení alternatívneho rocku, pop rocku a synthy popu. Pre fanúšikov je pripravených celkovo 12 skladieb (+ dve pre japonské vydanie). Prvý singel albumu „Higher Power“ len tak pre info strávil dva a pol mesiaca v britských rebríčkoch. Okrem angličtiny započujete aj kórejčinu. Novou posilou pre Coldpay je popový hitmaker a producent Max Martin. Či to bol dobrý krok si môžete vypočuť od 15.10.2021.

Kelly Clarkson – When Christmas Comes Around…
Už na vianočnú náladu v polovici októbra stavila americká speváčka Kelly Clarkson svojim deviatym štúdiovým albumom. Obsahuje cover verzie týchto sviatočných skladieb, ako aj pôvodné songy či duety (Chris Stapleton, Ariana Grande, Brett Eldredge). V rozhovore pre televíznu reláciu Entertainment Tonight, prezradila, že pôvodne nechcela nahrať ďalší vianočný album (po Wrapped in Red z roku 2013) , ale rozhodla sa nasledovať emocionálny stres vyvolaný vysoko medializovaným rozvodom v roku 2020. Teraz si môžete pozrieť klip k hlavnému singlu …

Santana – Blessings and Miracles
Presne pätnásť skladieb sa objaví na novom albume už legendárneho mexicko – amerického  gitaristu, ktorý na ňom dal priestor aj iným zvučným menám (napr. Kirk Hammett, Chris Stapleton, Rob Thomas …). Meno Santana je istota kvality, takže kto má napočúvané jeho staršie kúsky, ten rád urobí miesto v audiotéke aj tomu najnovšiemu.

BONUSOVÉ KLIPY

V klipe Ghost od kanadského speváka Justina Biebera uvidíte aj herečku  a speváčku Diane Keaton. Tá v klipe hrá vnukovi smutnú babičku – vdovu, ktorú po smrti starého otca chce vnuk opäť naučiť žiť.

Závan amerického country priniesla kapela Old Dominion vo svojej videonovinke No Hard Feelings, ktorá pochádza z albumu Time, Tequila & Therapy.

Hviezdička r&b Kelis, rodáčka z newyorského Harlemu, vydala po dlhých siedmich rokoch nový singel. Tým je nasledujúci Midnight Snacks.

Tanečná a pre pánov aj oku lahodiaca muzika od amerického dídžeja Dillona Francisa, ktorý si ku skladbe Real Love prizval aj Aleynu Tilki. Póóózor …  pohov a sledovať klip.

Nech sa blana na reproduktore poriadne hýbe:

Rudimental: Drsný britský pop s vplyvom undergroundu
Nastražte uši, hudobné novinky sa hlásia
Urobte si správnu nálada fajn hudbou

Facebook Comments