Po zložitom prípade masových vrážd, ktoré otvoril v knihe Červ sa tentoraz partia bratislavských detektívov na čele s charizmatickým Marekom Wolfom popasuje s niekoľkými prípadmi, ktoré spolu súvisia. V príbehu Volavka sa dozvieme mnohé z Wolfovej minulosti, ponoríme sa do problémov jeho kolegu Karola Luptáka a vyšetrovanie sa čiastočne presunie aj do neďalekej Viedne. Kozmonove príbehy sú plné napätia, dobre vystavaných zápletiek a rozpracovaného vnútorného života postáv. Fanúšik detektívok nepustí Volavku z ruky, až kým ju nedočíta.

Záhadné vraždy v lužných lesoch
Marek Wolf sa ocitá na mieste činu ešte pred príchodom polície: obeťou vraždy je jeho mama, vražednou zbraňou služobná devina a hlavným podozrivým brat Patrik. Ten ušiel z nápravnovýchovného zariadenia, no Wolf aj napriek dôkazom verí v jeho nevinu. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Až kým nenadobudne podozrenie, že prípad Červ s maminou vraždou súvisí.

Karol Lupták, stále mimo služby, hľadá nezvestnú kamarátku svojej dcéry. Stopy ho zavedú do luxusného hotela vo Viedni, z ktorého Laura za záhadných okolností zmizla. Bezpečnostná kamera ju zachytila potácať sa po chodbách, zo záberu sa stratila pri mraziacej miestnosti a na žiadnom ďalšom sa už neobjavila. Lupták je presvedčený, že Laurino zmiznutie súvisí so známou americkou speváčkou, ktorá v tú noc v hoteli organizovala súkromný večierok.

Volavka nadväzuje na predchádzajúcu Kozmonovu knihu Červ. Podľahol Wolf sebaklamu alebo sa dostal na stopu niečoho omnoho väčšieho?

František Kozmon (1988) pochádza z Nitry, vyštudoval masmediálnu komunikáciu v Trnave a v súčasnosti žije v Bratislave. Zúčastnil sa na viacerých poviedkových súťažiach a experimentoval s rôznymi knižnými žánrami. Zakotvil pri detektívke. Jeho debut Posledný prípad kapitána Čontoša zvíťazil v súťaži Detektívka 2014 a bodoval v čitateľskej ankete. Vo vydavateľstve IKAR mu vyšli romány Potkan (2016), Rosnička (2017), Kukučka (2018), Vlk (2019), Červ (2020) a Volavka (2021), kde je hlavnou postavou vyšetrovateľ Marek Wolf.

Zoberte si do rúk aj:

Večer sa už skôr stmieva, to je ideálny čas na čítanie
Jej Veličenstvo vyšetruje: Windsorský uzol
Hľadáte niečo dobré na dovolenkové čítanie? Našli ste

 

 

 

 

Facebook Comments