Kvarteto evidentne prechádza zvukovou evolúciou. Ich novinka je bohatým mixom zvukov siahajúcich od eklektických oduševnených rytmov až po klubové vecičky, ktoré sú ideálne pre tanečný parket. Členovia skupiny Rudimental sa zhodujú na tom, že covidové obdobie bolo pre nich požehnaním. Zrušené vystúpenia spôsobili, že celé leto strávili doma a mohli sa tak sústrediť na dokončenie skladieb, ktoré vznikali ešte pred pandémiou. Po vydaní albumu Ground Control skupina uviedla, že sa na neho treba pozerať ako na obojstranný album. Prvá polovica má napätejšiu atmosféru a vlieva sa hlbšie do duše. Druhá je inšpirovaná klubovou scénou, dotýka sa ich koreňov a vplyvov, s ktorými vyrastali.

Strana A
Album otvára skladba Come Over s tlmeným groovy zvukom doplneným rohovými hudobnými nástrojmi. O rapové pasáže sa postaral Tion Wayne a refrén zaspievala Anne-Marie. Zatiaľ čo drum and bass, ktorým je skupina preslávená, piesňou väčšinou preletí a dodá jej rytmus, Come Over je sladšou a nenápadnejšou skladbou, ktorú si môžete vychutnať a obdivovať. Hlavným singlom albumu sa stal song Straight From The Heart, ktorý Rudimental vydali začiatkom leta, keď avizovali svoj nový album. House beat je oproti prvým dvom skladbám iný, no aj tu sa objavujú rohové hudobné nástroje. Štyria hudobníci vsadili na spoluprácu so speváčkou Nørskov a spravili dobre. Do skladby sa hneď zaľúbite. Posledným singlom pred úplným vydaním albumu bola pieseň Remember Their Names, ktorým vzdávajú hold vyhasnutým životom v dôsledku policajnej brutality. Nasledujúca skladba Be Somebody s Jamesom Vincentom McMorrowom začína pokojne až melancholicky a neskôr ponúka bohatú prehliadku beatov.

Strana B
Druhá polovica albumu je inšpirovaná klubom. Otvára ju song So Sorry, evidentne inšpirovaný klubovou scénou. Pieseň Krazy sa svojím zábavným zvukom dostáva do nových výšin. Hneď prvé tóny upútajú pozornosť harmonickými akordmi a dokonale ozvučenými vokálmi. V skladbe Make You Move s minimalistickým zvukom sa na albume druhýkrát predstaví Nørskov. Len Rudimental dokáže tak ľahko vytvoriť skladbu, ktorá zostane plynulá. Ďalším vydareným kúskom je Hostess. Tento nepochybne čerpá z letných vibrácií, ktoré znejú ako hymna neskorých nocí, ktoré sa nakoniec zmenia na ráno.

Foto: instagram.com/rudimentaluk

Hudobná dráha skupiny Rudimental
Skupina Rudimental vydala svoj debut Home v roku 2013. Vzišli z neho hity Waiting All Night, Feel The Love alebo Not Giving In. Krotiteľom lámaných beatov z Londýna navyše priniesol cenu Brit Awards aj nomináciu na prestížnu Mercury Prize. Na koncepčne podobnom druhom albume We The Generation sa medzi hosťami objavili aj veľké mená, napríklad Ed Sheeran a speváčka Anne-Marie. Treťou položkou v diskografii britskej štvorice je album Toast To Our Differences, ktorý kapela uviedla hneď niekoľkými singlami. Hosťom najvydarenejšieho singlu These Days bola Jess Glynne a americký rapper Macklemore. Singel sa stal v Anglicku najpredávanejšou skladbou roku 2018 a skupine vyniesla dve nominácie na Brit Awards. Na svoj nový album si skupina
pozvala celý rad vokalistov, márne by ste však medzi nimi hľadali nejaké zvučné mená. Tentoraz dali šancu menej známym. Výnimkou je singel Come Over s hosťujúcou speváčkou Anne-Marie a aktuálnou rapovou megastar Tionom Waynom. Napriek tomu album so svojimi šestnástimi skladbami poteší všetkých priaznivcov klubovej hudby, lámaných beatov a experimentov s fúziou rôznych štýlov.

Diskografia:
1. HOME: Asylum Records, 2013
2. WE THE GENERATION: Asylum Records, 2015
3. TOAST TO OUR DIFFERENCES: Asylum Records, 2019

Prežeňte si cez slúchadlá:

Nastražte uši, hudobné novinky sa hlásia
Urobte si správnu nálada fajn hudbou
Urobte ušiam radosť novými albumami, a očiam čerstvými videoklipmi

Facebook Comments