Za jeho vznikom stoji tradičná slovenská motoristická značka Matador a Technická univerzita v Košiciach (TUKE). Slovenský pavilón sa dostal do pozornosti svetovou premiérou vodíkového konceptu MH2, ktorý odhalili minister hospodárstva Richard Sulík a šéfdizajnér z Matador Group, Branislav Maukš.

Foto: matador-group.eu

Slovenská inovácia MH2: Stále sa jedná o koncept, čo znamená, že to ešte nie je plne funkčný prototyp. Auto dizajnovo kopíruje tvar dažďovej kvapky kvôli lepšej aerodynamike. Pohon zabezpečuje už spomínaný vodík, ktorý oproti iným dnes používaným palivám, je špecifický svojimi vlastnosťami a jeho základnou výhodou je nulová produkcia emisií. MH2 má umiestnených v sebe niekoľko nízkotlakových metalhydridových zásobníkov. „Samotný tvar MH2 je veľmi aerodynamický a svojou muskulatúrou pripomína štartujúceho atléta na štartovom rošte. Športový koncept MH2 symbolizuje unikátny, funkčný dizajn, ktorý v prípade hydrogen concept car-u umožňuje dosiahnutie koeficientu odporu pod hodnotu 0,2, čo predlžuje samotný dojazd vozidla. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by MH2 malo dosiahnúť za 4 sekundy. Maximálna rýchlosť vodíkového konceptu je približne 250 km/h“, povedal Branislav Maukš.

Foto: exposlovakia2020.sk

K našim hlavnými exponátom okrem MH2 patria aj vesmírne mobilné roboty Androver I a II a VRM simulátor. MH2 bude k zhliadnutiu až do posledného dňa Dubai Expo 2020, tzn. 31.3.2022

Mohlo by vás zaujať:

Krásne retro: Lamborghini Countach LP500 Concept
MG Maze: Koncept ako zo sci-fi videohry
Tavascan Extreme E: Bude z konceptu nové sériové SUV?

Facebook Comments