Natalie Imbruglia – Firebird
Austrálsko – britská speváčka a skladateľka po šiestich rokoch (ostatný bol Male z roku 2015) vydala svoj šiesty štúdiový album. Na novinke spoznáte hudobnú nostalgiu Natalie aj osviežujúci mix nových popovo rockových trendov. Materiál začala postupne pripravovať od roku 2018 aj za pomoci gitaristu a producenta Alberta Hammonda jr, speváčky Tich či škótskej muzikantky KT Tunstall. Štrnásť skladieb máte v ušiach za 52 minút, vrátane prvého singla Build It Better  vydaného v júni 2021.

Ringo Starr – Change the World
Bývalý bubeník The Beatles vydal nové (celkovo svoje tretie) EP, kde nájdete štyri kúsky – Let’s Change the World, Just That Way, Coming Undone a Rock Around the Clock, ktoré nahral vo svojom štúdiu Roccabella West. S nahrávaním mu pomohli dvaja členovia kapely Toto, americká skladateľka Linda Perry, gitarista Joe Walsh a Trombone Shorty. Už len dodáme, že Ringo má na konte dvadsať sólových štúdiových albumov.

Ministry – Moral Hygiene
Poriadnu dávku dávku industrial metalu prináša partia chlapíkov z Detroitu v podobe pätnásteho štúdiového albumu na ktorom pracovali ostatné tri roky. Líder kapely Al Jourgensenom k stálym členom pribral aj posily (Billy Morrison, Jello Biafra, Arabian Prince) s ktorými nahrali desiatku hutných skladieb plných agresívnych riffov. Takže nič vhodné na prvý svadobný tanec mladomanželov 🙂

JoJo – Trying Not to Think About It
Hudobne zabŕdneme aj do r&b a soulu s mladou americkou speváčkou / skladateľkou a herečku Jojo. Tá pod hlavičkou Warner Recored vydáva 1.10. svoju 12 trackovú novinku, ktorá ukazuje úprimnosť, zraniteľnosť a transparentnosť v oblasti duševného zdravia. Tú hneď podporí krátkou šnúrou amerických koncertov. Kto ju sleduje na Youtube, toho možno poteší fakt, že hneď ráno už vypustila druhý klip pre skladbu Anxiety.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Spevák Tomi „Chico“ Sučik trafil hudobný klinec po hlavičke. V novinke Umelina hovorí v texte z duše miliónov mužov. Dobrá práca. Palec nahor dávame aj profi tanečnici z klipu Sylvii Mannovej.

Ďalší sfilmovaný singel z albumu Aurora od kapely Nocadeň – Labyrint. Stratené farby klipu nepovažujte za chybu svojej zobrazovacej jednotky.

Kolumbijská speváčka a skladateľka Karol G (civ. menom Carolina Giraldo Navarro ) si pre fanúšikov latino rytmov pripravila klip pre svoju skladbu Sejodioto.

Tvorba hudobne zdatnej Alicie Keys je vždy pohladením pre uši. Teraz v spolupráci s Swae Leem si strihli skladu Lala.


Nebráňte sa vypočuť:

Urobte si správnu nálada fajn hudbou
Urobte ušiam radosť novými albumami, a očiam čerstvými videoklipmi
Nové hudobné albumy, ktorým dajte šancu

Facebook Comments