Iná svorka
Otec a dcéra sa vydali na cestu za poznaním a odpustením. Tibor sa po návrate z väzenia zamestná ako vyhadzovač v nočnom klube. Má finančné problémy, prespáva u svojho brata a pre svoju povahu je v neustálom konflikte s okolím. Svoju divokú dvanásťročnú dcéru Niki nevidel už sedem rokov. Keď Niki, ktorá žije so starými rodičmi, zistí, že otca prepustili z väzenia, vyhľadá ho aj napriek ich zákazu. Toto stretnutie prinúti Tibora čeliť svojej minulosti a hľadať spôsob, ako sa stať svojej dcére ozajstným otcom. Po siedmich rokoch bez kontaktu sa otec a dcéra navzájom spoznávajú, pričom si uvedomujú svoje pevné spojenie a aj to, aké silné môže byť odpustenie.

(Külön falka)
Réžia: Hajni Kis
Hrajú: Gusztáv Dietz, Zorka Horváth, Éva Füsti Molnár, Viktor Kassai …
Žáner: dráma

Minúta Večnosti
Špičkový kardiochirurg Peter ( Jiří Langmajer ) je veľmi uzavretý a introvertný muž. Jeho 21 ročná dcéra Lucia ( Martina Babišová ) má vrodenú srdcovú poruchu a Peter sa ju pri plánovanej operácií rozhodne operovať sám. Po nej sa spoločne vydajú na dobrodružnú cestu na Island . Tu majú príležitosť nanovo vybudovať svoj vzťah, pretože Lucia sa s otcom už dlhšie nestýka a stále ju trápi že opustil jej matku. Peter musí počas dobrodružnej cesty prísť na množstvo vecí, ktoré mu unikli, a neustále odpovedať na otázky svojej dcéry. Peter si postupne uvedomuje že by mal veci zmeniť, uvedomí si, že mu Lucia chýba a musel by sa naučiť byť menším egoistom. Jedného dňa však Lucia náhle skolabuje uprostred divočiny. Peter si nie je istý či niekde urobil chybu. K tomu sa mu pridáva pocit, že je stratený uprostred nekonečnej divočiny a stráca schopnosť rozoznať realitu od fikcie. Skutočne sa operácia podarila? Skutočne sa s Luciou vydal na ďalekú výpravu ? Prvýkrát v živote sa ocitne v situácií, ktorú nemá pevne pod kontrolou a musí podstúpiť tvrdý súboj so svojim vedomím a svedomím, aby prišiel na to, ako sa ocitol tam kde je.

Réžia: Rudolf Havlík
Scenár: Rudolf Havlík, Filip Oberfalcer
Účinkujú: Jiří Langmajer, Martina Babišová, David Švehlík
Žáner: dráma


Nie je čas zomrieť

James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou.

(No Time To Die)
Réžia: Cary Joji Fukunaga
Scenár: Neal Purvis, Robert Wade, Cary Joji Fukunaga, Phoebe Waller-Bridge
Hrajú: Daniel Craig, Rami Malek, Ana de Armas, Léa Seydoux, Christoph Waltz, Lashana Lynch
Ralph Fiennes, Jeffrey Wright, Ben Whishaw, Billy Magnussen…
Žáner: akčný thriller

Vyberte sa do kina aj na:

Kino premiéry pri ktorých nie je núdza o napätie
Podľahnite čaru kina. Na čo sa môžete tešiť?
Zátopek, dramatický osud slávneho športovca

Facebook Comments