Gamesáci videohier by si podobné auto určite vedeli predstaviť na cestách vo futuristickej videohre. Minimálne dizajnovo sa do takého prostredia hodí dokonale. Dvojsedadlové kompaktné auto má za úlohu osloviť hlavne mladú generáciu vodičov 21. storočia, ktorí si potrpia na špičkové technológie a nadčasový vzhľad.

Foto: mgcc.co.uk

S MAZE sme chceli zvážiť, ako by mohla vyzerať budúcnosť automobilovej komunity, pričom vychádzame z fanúšikovskej základne MG a nasledujeme ju. Prechod na digitál je nezastaviteľný, a preto sme chceli vytvoriť koncept, ktorý prepojí túto digitálnu ríšu s fyzickou a poskytne nám skutočnú radosť z jazdy, “povedal Carl Gotham (Advanced Design Director) zo SAIC Design.

Karosérií dominuje priehľadný kryt, ktorý napodobňuje špičkové herné počítače s odhalenými komponentmi.  Vonkajší povrch je plynulý a dynamický bez zbytočných ostrých hrán. a odhaľuje aspekty podvozka a dizajnu interiéru, ktoré sú inak skryté. Nízkoprofilové kolesá obopína karoséria len s pár centimetrovým voľným priestorom. Kabína je vybavená vysúvajúcimi sedadlá a technológiou UX/UI, ktoré vylepšujú herný pocit a prinášajú zábavný zážitok z jazdy. Volant?  Ten tu nehľadajte, ten zastúpi smartfón vodiča.

Foto: mgcc.co.uk

Aké sú šance vidieť za pár rokov Maze reálne na cestách si netrúfame odhadnúť.  Každopádne poriadna V8 s manuálom bude časom určite odsunutá len na filmové plátno alebo do technického múzea.

Mohlo by vás zaujať:

Koncept pre ostrieľaných dobrodruhov: Canyon AT4 OVRLANDX
Lincoln Aviator Shinola: Objaví sa koncept aj na cestách?
Teorema: Prvý virtuálny koncept a lá Pininfarina

Facebook Comments