Bibiána, fotili ste už niekedy pre pánsky magazín?
Nie, bola to celkom nová a zaujímavá skúsenosť, v niekoľkých magazínoch mi však venovali články, najmä po vydaní môjho debutového albumu.

Vieme o vás, že ste si vybehli užiť pár letných dní do Chorvátska. Aké bolo fotenie s naším tímom v chorvátskom Splite?
Vybehli sme s priateľom celkom neplánovane a nakoniec, ako to už v mojom živote býva, bol to výlet plný dobrodružstiev. Fotenie bolo osviežujúcou čerešničkou na torte.

Vraj ste sa začali venovať hudobnej scéne už ako malá a neskôr ako tínedžerka ste vyhrali aj prestížnu súťaž. Kto vás nasmeroval na túto dráhu a na spev?
Stala som sa laureátkou speváckej súťaže Francúzsky šansón, od detstva som sa venovala spevu, divadlu a hre na klavír. Mala som ruských učiteľov, čo sa odrazilo na vštepení precíznosti prípravy. Keď som začala študovať francúzštinu na osemročnom gymnáziu, profesorka ma prihlásila na vtedy jedinú renomovanú speváčku súťaž – Francúzsky šansón. Spievala som Édith Piaf s orchestrom a stala sa víťazkou. Nastúpila som na konzervatórium v Bratislave neskôr na Ježkovu Konzervatoř v Prahe (skončila absolutóriom).

Zúčastnili ste sa súťaží Česko Slovensko má talent, ale aj Superstar, ako túto skúsenosť spätne hodnotíte? Odporučili by ste ju začínajúcim spevákom ako odrazový mostík?
Bola to extravagantná skúsenosť, nedovolím si nikomu nič odporučiť. Každý nech sa riadi podľa svojej odvahy a apetítu. V každom prípade, malo to svoj význam.

Foto: Yanick Photography

Čo si myslíte o súčasnej hudbe?
Od veky vekov umelci tvoria tak, aby ukázali svetu to najlepšie, čo v nich je. Napriek tomu ja osobne inklinujem k staršej hudobnej tvorbe, čo je zrejme zjavné aj z môjho albumu.

Vy sa venujete muzikálovým a šansónovým prevedeniam a taktiež na svojom albume predvádzate šírku a hĺbku hlasu. Ako by ste charakterizovali váš hudobný štýl a smerovanie? Viete si predstaviť spolupráce napríklad na rapovom albume, povedzme s Kalim?
Neošansón. Úplne nový derivát šansónu vznikol pri tvorbe albumov, perfektne ho vystihuje titulná skladba Životopis. Milovala som Piafku, Hegerovú… Baví ma pokračovať v tomto štýle prispôsobenom modernej dobe. Čo sa týka Kaliho, pozdravujem, dajte mu moje číslo (smiech).

Predstavte nám váš album Bibi Vol.1, o čom je a ktoré piesne z neho považujete za najlepšie predvedené a najlepšie napísané, vášmu srdcu blízke? S kým ste na ňom spolupracovali a komu je určený?
Milujem to napätie pri Anjele, keď v energickom závere skladby strhne publikum k obrovskému potlesku. Keď vidím v prvých troch radoch slzy a dojatie, uvedomujem si, že spievam Rytiera. Skladba Šťastie s nádychom soundtracku k veľkofilmu symbolizuje kúsok života každého z nás. Keby mal BREAK vlastný videoklip, neviem si predstaviť dráždivejšiu skladbu, ako Francúzsky bozk. Autormi sú textár Peter Uličný a skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý. Táto kombinácia do seba zapadla ako lego.

Práve zosnulý velikán Milan Lasica napísal pieseň „Čerešne“, vraj ste ju mali aktuálne prespievať?
Skvelý nápad Petra Skaličana sme dokonca skutočne nahrali v štúdiu, kde hlas majstra Lasicu dočasne suploval raper Opak. Vzhľadom k posledným udalostiam možno len skonštatovať, že tento nádherný projekt už svetlo sveta neuzrie.

Foto: Yanick Photography

Čakajú vás v najbližšej dobe nejaké nové spolupráce alebo pracovné projekty? Prezraďte nám viac…
Lukratívnych ponúk je, našťastie, dosť. Umelecká scéna sa však zmieta v týchto pandemických časoch vo veľkej neistote. Už mi padlo viacero koncertov, a preto je veľmi ťažké s čímkoľvek počítať. Môžem však prezradiť, že aktivity smerujú skôr do Česka, kde je téma šansónu podstatne uznávanejšia.

Ako ste prežívali časy prvej a druhej vlny pandémie ako umelkyňa?
Hľadala som v sebe alternatívne zdroje talentu. A našla som ich. Vďaka tomu som schopná prežiť aj tretiu vlnu pandémie.

Kde sa ešte chcete posúvať a čo by ste považovali za splnenú métu vo vašej speváckej kariére?
Nie som typický kariérny typ. Netúžim po explozívnom aplauze. Šťastnou by ma robil stály repertoár a stabilé publikum.

Ako vás ovplyvňuje spojenie imidžu a skutočný spevácky výkon? Vieme o vás, že milujete výstredné kostýmy a ste na javisku naozaj neprehliadnuteľná. Akú úlohu podľa vás zohráva samotný imidž? Je dôležitý alebo je to skôr len o hlase a zapôsobení na publikum?
Žijeme v nesmierne komplikovanom období, kde talent zaostáva za povrchnosťou. Akokoľvek výrazný hlas a dokonca aj prejav zanikne v dejinách, pokiaľ nebude podporený dokonalým marketingom. Divoký a výstredný kostým upúta pozornosť či už naživo, alebo na obale CD, bohužiaľ, až potom príde priestor pre talent. Ako DiCaprio povedal Divokému Djangovi po bitke v jeho bare: „Doteď jste zaujal jenom mojí pozornost. Teď máte můj zájem.“

Foto: Yanick Photography

Čo si myslíte o sociálnych sieťach, súčasnom prezentovaní sa a zaujatí online publika?
Odpoveď na túto otázku je voľné pokračovanie mojej predošlej myšlienky. Nie je to niečo, v čom som sa vyslovene našla, ale je to súčasť dnešného sveta.

Ak by ste mali byť k sebe čo najúprimnejšia, čo vám spôsobilo najväčšie ťažkosti a najväčšie prekážky na vašej ceste životom a, naopak, čo si nesmierne vážite, že vám na tejto ceste pomohlo?
Ja som žiadne veľké nešťastie vo svojom živote nezažila a som za to vďačná. Môj príbeh je veľké dobrodružstvo a stretávam len ľudí, ktorí ma posúvajú vpred. A pritom celom je bizarné to, že niektorí si myslia, že mi vlastne škodia.

Ako by ste samú seba opísali v otázke pohľadu na mužov a na ich požiadavky vo vzťahu alebo na ich postavenie v spoločnosti, kde neustále dominujú v takmer všetkých sférach života. Je to fér, ak beriete do úvahy aj skúsenosti zo sveta hudby a spievania?
Chápem mužskú dominanciu aj potrebu predvádzať spoločenské postavenie. Nakoniec, veď už pred 1000 rokmi sa nám snažili dovliecť pred jaskyňu čo najväčšieho mamuta. Dnes je týmto symbolom úspechu postavenie a moc. Podľa mňa je úplne jedno, čo na chlapovi milujete, pokiaľ to myslíte úprimne a vážne. Či sú to jeho mohutné ramená, hustá hriva, alebo schopnosť doniesť domov najväčšieho mamuta. Či je to fér? Je úplne jedno, či je spoločnosť patriarchálna, alebo matriarchálna – pokiaľ korektne funguje.

Akí muži vám imponujú? Ktorí sú pre vás sexi a atraktívni?
Nedávno som čítala zaujímavý článok, ktorý opisoval špeciálnu skupinu ľudí, ktorých sexuálna aktivita alebo až závislosť súvisí s inteligenčným kvocientom partnera. S úsmevom som si uvedomila, že som ťažký sapiosexuál.

Foto: Yanick Photography

Čím si myslíte, že môže žena zaujať svojho budúceho partnera alebo potenciálneho milenca? Čo sú tie ženské zbrane, ktoré naozaj zaberajú ?
Milionársky potomok si vyberá budúcu manželku. Nevie sa rozhodnúť medzi troma ženami, tak dá každej milión dolárov s očakávaním, ako s nimi náloží. Po mesiaci ho prvá vybozkáva a ďakuje za jeho štedrosť. Druhá mu k tomuto pribalí nové Porsche a sadu golfových palíc. Tretia mu vráti milión dolárov a prihodí k tomu ďalší milión so slovami, že dobre investovala, tak mu zarobila voľačo na kávu.. Ktorú si podľa vás nakoniec zobral za ženu? Správne… tú s najväčšími prsiami. (smiech) Okrem toho by som však rada poznamenala, že aj skvele varím (smiech).

Prezraďte nám niečo pikantné na adresu svojich partnerov. Vedeli by ste si predstaviť aj neštandardné spojenie muža a ženy a v sexe aj napríklad „švédsku trojku“?
Švédska trojka? Súvisí to nejako so štokholmským syndrómom? (smiech) Úprimne? Bohato mi stačí slovenská A1.

Čo hovoríte na dobrodružstvo a adrenalínové športy, napríklad lietanie? Vieme, že máte blízko aj k tímu A1…
Lietania som sa panicky bála, až kým som nezistila, že keď ste v rukách správneho pilota, je všetko inak. Veľmi podobné je to s jazdou na motorke. Máte síce strach, ale je nesmierne vzrušujúci. Adrenalín nevnímam ako šport, ale ako životný štýl. Skôr mám pocit, že A1 má blízko ku mne… (úsmev)

Čo je esenciou a pohonom spokojného života vo dvojici?
„Pokúšať sa druhého zmeniť, nazdávať sa, že viete, čo je preňho najlepšie a že pravdu máte vy a nie on, znamená nedávať lásku. Kritizovanie, obviňovanie, sťažovanie sa, vŕtanie či hľadanie chýb na druhom znamená, že nedávate lásku.“ – Rhonda Byrne

Foto: Yanick Photography

Ako hodnotíte pánov z hľadiska prístupu k samostatným a šikovným ženám, ich názory na silnú a energickú ženu – majú skôr obavy alebo je to pre nich atraktívne?
Problémom je, že dnes je scéna plná „sráčov“ a nie skutočných chlapov. Chlap, ktorý má svoje ciele a tvrdo si za nimi ide, nevníma ženu ako potenciálneho konkurenta. Naopak, bude jej fandiť a podporovať ju, pretože bude hrdý na to, že niečo dokáže. Pre silného a vyrovnaného jedinca bude práve tento moment vysoko atraktívny, väčšina mužov dnes však zostane skôr zľaknutá.

Viete si ako speváčka predstaviť život v inej krajine? Máte ešte nejaký cestovateľský sen?
Myslím, že by ma to bavilo najviac vo Francúzsku. Ako mladé dievča som tiež túžila stáť na vrchole Dvojičiek v NY. Teraz túžim ísť do Amazonského pralesa, ale v podstate môžem konštatovať, že aj tu doma si často prídem ako „Alenka v ríši divov“. Takže pohoda…

Bibi, nedá sa nevšimnúť si, že máte niekoľko tetovaní, no hádam najvýraznejšie je tetovanie FEMME FATALE, čo pre vás osobne znamená?
Toto moje tetovanie vzniklo na Novom Zélande, úplne osudovo. Pre krátke vysvetlenie, bol to darček od nemeckého tatéra, ktorý bol zároveň animátorom v Cartoon Network. A ja som vôbec netušila, že ma vidí práve takto…. Milé, že ma videl ako FEMME FATALE (úsmev).

Čo by ste v týchto letných dňoch odkázali čitateľom magazínu Break?
Pite veľa vody! (smiech)

Foto: Yanick Photography

Dotazník:
Cestovateľský sen:  Papua – Nová Guinea
Najobľúbenejšia pieseň: I put a spell on you / Non, je ne regrette rien
Obľúbená speváčka: Nina Simone / Édith Piaf
Najsexi spevák:  Kanye West
Najobľúbenejšia skupina:  Sexion d‘Assaut
Najlepší film: Leon / Útek z väznice Shawshank
Najobľúbenejší módny návrhár:  Karl Lagerfeld
Obľúbená herečka: Audrey Hepburn / Meryl Streep
Najchutnejší drink:  Martini s olivou
Typická vlastnosť: precíznosť
Životné motto:  Nedokonalosť je krásna, šialenstvo je génius a je lepšie byť absolútne smiešnym než úplne nudným. (Marylin Monroe)

Foto: Yanick Photography

Bibiána Surovčíková (31)
– narodená 28. 8. 1989 vo Svidníku v znamení Panna, momentálne žije v Bratislave,
– v piatich rokoch nastúpila do detského speváckeho zboru Maľovaný svet v Stropkove a neskôr na klavír k Ľudmile Jakubčovej,
– skúsenosti nadobudla aj v ochotníckom divadle No Tak,
– vyhrala prestížnu súťaž Francúzsky šansón už ako 14-ročná,
– nastúpila na konzervatórium v Bratislave,
– neskôr na Ježkovu Konzervatoř v Prahe, kde skončila absolutóriom,
– zúčastnila sa súťaží Československo má talent a Superstar,
– zviditeľnila sa najmä v Česku,  v muzikáli Janka Ledeckého Galileo v pražskej Hybernii
– neskôr pod taktovkou Ondřeja Brzobohatého nakrúcala album Bibi Vol. 1, ktorý jej pokrstili známe mená hudobnej scény Ondřej Soukup a Michal Kocáb, kde jej pesničky napísal aj Peter Uličný a Ondřej Brzobohatý,
– v rokoch 2019 a 2020 absolvovala československé turné s Richardom Müllerom,
– pri speve má nezameniteľný šansónový hlbšie posadený hlas.

Foto: Yanick Photography

Produkcia: Kristína Kucková
Foto:  Yanick Photography
Vizáž: Peter Ragan, REVLON
Ďakujeme za priestory na fotenie v Splite @thepleasurist_split, rooftop: www.safirhoteli.hr/amphoras-garden, loď: www.sparusboats.com


Neváhajte spoznať ani naše predchádzajúce cover girls:

Kristina Kormuthova: Necháva sa unášať pocitmi
Influencerky Viviane & Ema: Nebudete vedieť, na ktorú sa skôr pozerať
Erika Barkolová: Nahota mi neprekáža

 

Facebook Comments