Kufor s umelou inteligenciou
Predstavte si, ako kráčate po letiskovej hale a vaša batožina s vami drží krok. Ide si sama vedľa vás. Sci-fi z budúcnosti? Nie. Predstavujeme vám Ovis – prvý kufor s technológiou umelej inteligencie od spoločnosti ForwardX Robotics. Má štýlový dizajn a je navrhnutý tak, aby človeku poskytoval maximálne pohodlie pri dodržaní bezpečnosti a funkčnosti. Disponuje technológiu vlastného riadenia, odhadu trasy a smeru, vďaka čomu je schopný vyhnúť sa potenciálnym prekážkam s presnosťou odchýlky asi jeden centimeter. Je vybavený vstavaným regálovým systémom pre uloženie všetkých potrebných vecí na cestu. Kombinovaný zámok poskytuje maximálnu ochranu, aby bol obsah vášho kufra v bezpečí. Navyše je vybavený USB portom, prostredníctvom ktorého si môžete na cestách dobiť smartfón či iné elektronické zariadenie. (foto: gadgenda.com)

Viac ako hračka
V prípade, že milujete vodu a vodné športy, holdujete jazde na člne, rybolovu, potápaniu alebo ste dokonca záchranár, na nákupný zoznam by ste si mali pripísať našu ďalšiu vychytávku – multifunkčný dron PowerDolphin so zabudovanou 4K kamerou, ktorá dokáže snímať a zaznamenávať obsah pod vodou aj nad hladinou. Vďaka prenosu videa v reálnom čase vo vysokom rozlíšení 1080P ponúka PowerDolphin vzrušujúci vizuálny zážitok so živým vysielaním, či už ide o napínavé vodné športy, spoznávanie nádherných podmorských scenérií, alebo jedinečné okamihy vášho rybárčenia. Vďaka svojej mobilnej technológii hľadania rýb posúva rybolov na úplne novú úroveň. Identifikuje optimálne rybárske miesta a potom naviguje priamo na uložené miesto. Dron je navyše vybavený nádobou na návnadu, vďaka ktorej bude rybolov efektívnejší a zábavnejší. Keďže je ovládaný diaľkovo, s dosahom 800 metrov je vhodný aj pre záchranné misie. Záchrannú vestu či koleso privezie rýchlejšie ako záchranný čln. PowerDolphin nie je len hračka. Využívať ho môžu aj komerčné a vládne subjekty na hodnotenie a kontrolu podmorského prostredia, mostov, priehrad, trupov lodí, potrubí a ďalších. V kritických situáciách ponúka inteligentné mapovanie trasových bodov v reálnom čase, ktoré umožňuje rýchlu reakciu na mimoriadne situácie a vyhodnotenie prostredia. (foto: gadgenda.com)

Zámok na odtlačok prsta
Dajte zbohom ťažko zapamätateľným kódom a ľahko stratiteľným kľúčom. Tento zámok na odtlačky prstov sa otvorí automaticky po priložení prsta ku skeneru. Odolný a vodotesný zámok je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Na prednej strane je vybavený skenerom odtlačkov prstov. Do pamäte zámku môžete pridať až 10 odtlačkov prstov, no správca môže byť len jeden. Vnútornú nabíjateľnú batériu s kapacitou 300 mAh môžete nabíjať prostredníctvom USB. S pohotovostnou dobou do 2 rokov sa však nebudete musieť obávať, že to budete robiť veľmi často.
(foto: menkind.co.uk)

Multifunkčný autovysávač
Tento multifunkčný vysávač je prispôsobený na používanie v automobiloch. Okrem funkcie vysávača poslúži aj ako svetlomet, merač tlaku v pneumatikách a hustilka. Vysávač s vysokou sacou silou a nízkou hlučnosťou podporuje suché a mokré vysávanie. Tri rôzne nadstavce uľahčujú čistenie rôznych typov nečistôt vrátane chlpov domácich miláčikov a tekutiny aj na menej dostupných miestach. Štyri metre dlhý kábel vám umožní vyčistiť každú ťažko prístupnú oblasť vášho automobilu a zároveň ľahké pripojenie k predným a zadným kolesám pre ich nafúkanie. LED svetlo oceníte napríklad pri činnostiach v tme, nech už ide o vysávanie, dofukovanie pneumatík. V prípade potreby ho môžete použiť ako výstrahu pre okoloidúce vozidlá. (foto: amazon.com)

Mohlo by sa vám doma hodiť:

Dizajnové vychytávky pre prakticky zmýšľajúcich
Vychytávky pre pohodlie, ktoré si viete dopriať
Vychytávky na ešte lepšie leto

 

Facebook Comments