Mangusta Yachts
Mangusta Oceano 39 sa môže popýšiť svojou dĺžkou 39 metrov, ktorej každý meter kričí inováciou, eleganciou a najmodernejšou technológiou. Na trojpodlažnej palube s novou koncepciou otvorených priestorov je vďaka minimálnej štruktúre a rozsiahlemu použitiu skla možný priamy vstup do mora. Terasy majú sklopnú funkciu a tým zaistia viac priestoru, ktorý je prepojený so zvyšnou palubou. Všetky posuvné dvere sú vyrobené zo skla, a preto poskytnú svojim pasažierom neustály očarujúci výhľad na okolie. Na lodi sa nachádzajú dva bazény, jeden z nich má čiastočne priehľadné dno, ktoré umožňuje prienik prirodzenému svetlu do spodnej časti jachty.

Foto: mangustayachts.com

Exteriér má výrazné a štýlové dizajnové prvky, sofistikované osvetlenie a drevo vyrobené z exotického tíku pokrýva celú vonkajšiu palubu. Interiér bol navrhnutý dizajnérom Albertom Mancinim, ktorý svojím štýlom interiéru a modulárnemu nábytku dal možnosť majiteľovi lode, aby si mohol podľa seba ľahko interiér prispôbiť. Vďaka dvojitému pohonu môže Mangusta dosiahnuť dve rôzne maximálne rýchlosti, 16 a 21 uzlov, ktorých motory sú tlmené, a preto si pasažieri môžu vychutnať príjemný šum mora a aj poletovanie čajok na oblohe.

Foto: mangustayachts.com

Heseen Yachts
YN19550 Project Altea je druhá jachta postavená podľa dizajnérskej a inžinierskej platformy Nova Plus. Jej päťdesiat metrov dlhý exteriér navrhol uznávaný Frank Laupman z Omega Architects. Altea sa môže pochváliť s rýchlosťou 19,5 uzla a cestovným dosahom až 3750 námorných míľ pri rýchosti 12 uzlov, čo z nej robí jednu z najrýchlejších a najekonomickejších motorových jácht vo svojej triede. Šesť elegantných salónikov pojme až 12 hostí, ktorí si môžu vychutnať celkovo takmer 350 metrov štvorcových vnútorného priestoru.

Foto: heesenyachts.com

Zvyšný priestor tvorí päť kajút pre deväťčlennú posádku. Taliansky dizajnér Cristiano Gatto vytvoril príjemný a teplý interiérový dizajn špičkovej kvality, ktorý novým majiteľom lode poskytne vybrať si rafinované a moderné kúsky, ktoré vytvoria sofistikovanú atmosféru podľa ich vkusu a životného štýlu. Či už sa rozhodnete zakotviť v Capri, alebo Saint Tropez a vychutnať si večeru na hladine mora alebo vyplávať na dlhšiu cestu na otvorený oceán – obe jachty sú nepochybne novým favoritom v ich triede, ktoré splnia očakávania každého.

Foto: heesenyachts.com

Foto: heesenyachts.com


Ostaňte s nami na vlnách:

Vyzývavá jachta s dravým duchom: Pershing 6X
Ľadovo modrá kráska je zrodená pre oceány
Project Atalay: Odvážny koncept pre náročných

Facebook Comments