Luxusná neresť má tiež svojich rekordérov a ak si občas radi zapálite cigaru, vyberte sa s nami za tými najunikátnejšími. Koľko by ste boli ochotný zaplatiť najviac za najlepšiu cigaru svojho života?

Mayan Sicars (Guatemala)
Cigary k luxusu patria odjakživa. Predstavu zapálenej kvalitnej cigary a k tomu pohárik lukratívnej whisky alebo rumu si vie v hlave zhmotniť skoro každý z nás, no napadlo vás niekedy, že by ste za balíček cigár zaplatili pol milióna dolárov? Toto nebudú cigary, ktoré si zapálite sediac v kresle pri krbe, ale budete sa ich báť chytiť do rúk, aby sa im niečo nestalo! Cigary s označením Mayan Sicars vstúpili do histórie ako najdrahšie cigary sveta, pretože patria medzi najstaršie, a teda najunikátnejšie. Našli ich v malej guatemalskej dedinke a ich vek sa odhaduje na cca 600 rokov, teda pochádzajú z doby, keď týmto končinám vládli Mayovia. Malo to byť tu v oblasti strednej Ameriky či Karibiku, odkiaľ mať Krištof Kolombus priniesť do Európy prvé cigary. Unikátne cigary si zrejme nezapáli nikto, pretože by s nimi odišla časť histórie, no svet šokovala aukcia, keď za ne zberateľ zaplatil 507 000 USD (cca 430 000 €).

Foto: pinterest

 

Regius Double Corona (Nikaragua)
Cigara značky Regius so svojou špeciálnou edíciou známou ako Double Corona sa predala za takmer 53 000 USD (44 800 €) a stala sa jednou z najdrahších v histórii ľudstva. Jej znamenitosť spočíva v plnej chuti kvalitného tabaku, no k cigare dostal jej majiteľ nielen posedenie pri cigare, ale aj lukratívnu návštevu fabriky v Nikarague a k tomu aj škatuľu s tisíckou cigár, s ktorými môže naložiť ako len chce. Je to pekný príklad toho, ako sa k cigare nabalí celý balík zážitkov a kto vie, možno po ich rozpredaní už výsledná cena Double Corony nebude tak astronomicky vysoká. Tak čo, riskli by ste niečo podobné dúfajúc, že cigary, ktoré dostanete, budú natoľko kvalitné, až sa vám preplatí tá jedna prémiová? Ak vás ponuka zaujala, túto cigaru dostanete kúpiť len na troch miestach sveta. V New Yorku na 5th Avenue, v Hongkongu v luxusnom hoteli Mandarin Oriental a v Londýne v Davidoff.

Foto: iStock

King of Denmark (Dánsko)
Nemusíte byť dánskym kráľom, aby ste si mohli vychutnať svoju cigaru „King of Denmark“, no rozhodne nemôžete mať problém s peniazmi. Ak totiž chcete skúsiť túto unikátnu cigaru, pripravte si cca 4500 USD (cca 3800 €). Áno, za jednu jedinú cigaru. Aby ste však mali pocit toho, že platíte za niečo unikátne, cigaru si môžete nechať ozdobiť svojím vlastným menom, nechať si ju potiahnuť zlatom alebo dokonca vyložiť diamantmi. Tie už budú, samozrejme, za príplatok. Potrpíte si na krásne a luxusné veci? Potom možno využijete možnosť nechať si vyrobiť aj vlastný humidor na cigaru so striebrom a 24-karátovým zlatom. Táto drobnosť vás vyjde „len“ na cca 8500 USD (okolo 7100 €). Tak a teraz ste konečne pripravený sadnúť si a v pokoji si vychutnať najdrahšiu cigaru vášho života.

Foto: iStock

The Gurkha Royal Courtesan (USA)
Ak sa vám zdali sumy v niekoľkých desiatkach tisícok eur za cigaru priveľké, túto cigaru rovno preskočte, pretože sa vám zatočí hlava. Prémiové cigary, ktoré vyrába The Gurkha, majú svoju limitovanú edíciu a tou je práve Royal Courtesan. Stali sa symbolom luxusu, ba preskočili ho a sú ešte o stupienok vyššie. Každá z cigár je vyrábaná ručne z najkvalitnejšieho tabaku. Ten sa v nich mieša so vzácnym himalájskym tabakom, ktorý sa zalieva len vodou Fiji. Následne sa ešte cigara lúhuje v luxusnom koňaku Remy Martin Black Pearl Louis XIII, ktorého cena predbehne aj športové auto. Ak si myslíte, že je to koniec, mýlite sa, pretože napokon sa cigara ručne zabalí do jemného zlatého obalu a ozdobí sa diamantmi s piatimi karátmi. Obrovskou výhodou tejto cigary je aj to, že keď si ju objednáte, prinesú vám ju kamkoľvek na svete, aby ste si ju mohli vychutnať. Posledné, čo sme k nej nespomenuli, je jej cena, a teda za tento ultraluxusný zážitok zaplatíte iba 1 milión dolárov! Ak by ste predsa len chceli ochutnať niečo lacnejšie z dielne The Gurkha, siahnite po cigare Black Dragon, za ktorú zaplatíte „iba“ cca 1150 USD (cca 980 €).

Foto: iStock

Arturo Fuente Opus X Limited (Dominikánska republika)
Luxusné cigary s tabakom z Dominikánskej republiky vznikli na Floride pod značkou Artura Fuenteho už v roku 1912 po tom, ako ju založil kubánsky emigrant. Už-už to vyzeralo, že sa sen o cigarách rozplynie po veľkom požiari, no podarilo sa mu postaviť všetko na novo, a tak sa pustil do cigár, aké mu bude závidieť svet. Odborníci si mysleli, že tabak z Dominikánskej republiky nemá vysokú kvalitu, ale Arturo Fuente zmenil ich názor a vytvoril prémiové cigary s označením Opus X Limited. Ich chuť prekvapila nejedného milovníka cigár, takže sa zapísali ako lukratívne a unikátne. Aby sa zvýšila ich atraktivita, ručne robený humidor obsahuje kúsky ebenového dreva, žltého javoru či vzácne červené drevo. Všetko je pripravené na to, aby ste za škatuľku týchto cigár zaplatili cca 30 000 USD (okolo 25 000 €). Otázkou ostane už len to, či si ich kúpiť na fajčenie, alebo do zbierky.

Foto: iStock

Cohiba Behike (Kuba)
Aký by to bol rebríček lukratívnych cigár, ak by na ňom chýbali slávne kubánske cigary, však? Kuba je obrovským producentom vo svetovom meradle a kubánske cigary sa stali akýmsi synonymom luxusu. Aj tu však môžete kúpiť lacnejšie cigary a potom tie najdrahšie. Prémiové cigary Cohiba Behike so svojou limitovanou edíciou, ktorá vznikla v roku 2006 na oslavu 40. výročia firmy, patria medzi najraritnejšíe. Tabak z týchto cigár pochádza z prestížnej továrne El Laguito Cohiba a každá cigara je svojou chuťou to najlepšie, čo na Kube nájdete. Ľudia si ich tak obľúbili, že napokon musela Cohiba vytvoriť aj ďalšie verzie, ktoré sú o poznanie lacnejšie, aby sa dostali k ďalším ľuďom. Za škatuľu cigár z tejto limitovanej série by ste zaplatili cca 18 000 USD. Cena narástla aj kvôli tomu, že vyrobili len 100 boxov a vlastniť tak jeden z nich je vo svete cigár prestíž.

Foto: iStock

Louixs (Nikaragua)
Príťažlivosť cigár, ktoré majú svoj pôvod v Nikarague nezvyšuje len portrét francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. na každej jednej z nich, ale aj fakt, že sa ručne balia do jedinečných lístkov rosado. Najkvalitnejšie pochádzajú z Hondurasu a aj oni sa pohrajú s chuťou výsledného produktu. Ich chuť levituje niekde medzi náznakom kakaa a korenín a na každú jednu z nich dohliadajú profesionáli z Kuby, ktorí ich vyrábajú ručne podľa tradície. Cigaru si užijete počas hodiny a pol, keď nebudete myslieť na nič iné, len na moment, v ktorom sa nachádzate. Zaujímavosťou je aj ľudová cena a hoci patria k tým drahším cigarám, tak za jednu môžete zaplatiť len okolo 50 USD (cca 43 €) a to už za ten zážitok stojí, nemyslíte?

Foto: iStock

Gran Habano No.5 „El Gigante“ (Kuba)
Svet drahých a luxusných cigár neopustíme ani pri poslednej z nich, no pri nej ide skôr o bizarný nápad ako o cigaru, ktorú si vychutnáte doma s pohárikom kvalitného rumu. Cigara s prezývkou „El Gigante“ patrí k rekordérom. Nie cenovým, pretože miliónovú cigaru od The Gurkha Royal prekoná máločo, ale žiadna iná cigara nemá hmotnosť cca 730 kilogramov. Skutočný gigant! Cigara je tak obrovská, že ju môže naraz fajčiť až 40 ľudí. Nie o vychutnávaní nemôže byť ani reč, ale rekordy sú rekordy. Na cigaru museli vytvoriť aj špeciálny drevený držiak, aby sa nepoškodila. Hoci ju neplánovali predať, našiel sa milovník cigár a kubánskeho giganta kúpil za cca 185 000 USD (cca 157 000 €).

Foto: pinterest

Mohlo by vás zaujať:

Ako sa z kubánskej cigary stalo synonymum luxusu
Fajčenie neničí iba pľúca, je nebezpečné aj pre …
Fajčíte a mávate psychické problémy? Tak by ste mali vedieť…

Facebook Comments