Venovala sa modernej gymnastike a ako nám sama prezradila: „Vnímam ju ako krásny ženský šport, pri ktorom som zotrvala až do súčasnosti, avšak už v pozícii trénerky. Študovala som na Univerzite Komenského v Bratislave na Fakulte telesnej výchovy a športu v odbore kondičné trénerstvo. Šport je neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Vďaka gymnastike sa mi podarilo dosiahnuť viacero úspechov, ako titul majsterky Slovenska, účasť na niekoľkých majstrovstvách Európy, ale aj majstrovstiev sveta. Okrem tvrdej driny, odriekania a sebadisciplíny som mala možnosť precestovať zaujímavé krajiny ako napríklad Japonsko, Azerbajdžan, Rusko a mnoho ďalších miest, z ktorých mám množstvo zážitkov a priateľstiev. Za tie roky športovej kariéry som mala to šťastie na skvelých, inšpiratívnych ľudí, ktorí ma obohatili. Jednou z nich je aj moja dobrá priateľka, reprezentantka Slovenskej republiky Barbora Mokošová. Tá sa prebojovala už na druhé olympijské hry a ukázala, že aj tak malá krajina ako je Slovensko má skvelé gymnastky. Predstava naučiť mladšiu generáciu nové zručnosti a zároveň v nich budovať kolektívnosť, súdržnosť, ochotu spolupracovať, vzájomne sa podporovať – to boli dôvody, ktoré ma viedli k presvedčeniu venovať sa modernej gymnastike v role trénerky.

Snažím sa odovzdať svoje skúsenosti ďalej a venujem svoj čas deťom, pretože práve deti sú naša budúcnosť. Moje najkrajšie zážitky zo života sa vždy spájajú so športom. Šport mi dal jednu úžasnú vlastnosť do života a to, že sa nesmiem nikdy vzdať a ísť si za svojím cieľom, aj keď to nemusí byť vždy ľahké. Mojim snom, asi ako každého trénera, je vychovať úspešného zverenca, ktorý bude reprezentovať našu krajinu. Som nesmierne rada, že zatiaľ sa mi darí plniť menej dôležitý cieľ – že deti chodia na tréningy s úsmevom, radosťou. Vďaka ich úprimnej radosti viem, že robím svoju prácu úspešne. Ich šťastné tváre a smiech sú liekom na zlý deň a motiváciou pracovať ďalej.“

Sympatická Alex veľmi rada cestuje a keďže je jej práca o pohybe, vyhľadáva miesta, kde môže dobiť baterky. Tento rok už stihla navštíviť Chorvátsko, konkrétne krásne mesto Rovinj. No jednou z jej tajných túžob je vrátiť sa znovu do očarujúceho Japonska. Najväčším oddychom sú pre ňu prechádzky so psíkom a drží sa hesla, že si treba užiť každý jeden deň naplno ako by bol náš posledný.

Foto: Lenka Imrichová Kandravá, Noblesa

Určite vás zaujmú “jej kolegyne”:

Vychádzajúca hviezda: Clarise Perez
Vychádzajúca hviezda: Kristína Fabian Kosová
Vychádzajúca hviezda: Martina Koncová Ouress

Facebook Comments