Chyby
Ema je energická predavačka v supermarkete v malom meste. Tomáš je pokrývač z neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie do vzťahu, lásky a spoločného bývania. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo v živote prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože obaja podľa neho majú žiť len teraz a tu. Náhodné stretnutie s minulosťou však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obráti životy tejto dvojice naruby. Sú veci, ktoré nejde vziať späť.

Réžia: Jan Prušinovský
Scenár: Roman Vojkůvka
Hrajú: Pavla Gajdošíková, Jan Jankovský, Ondřej Kokorský, Ivo Gogál, Jan Kolařík, Eva Hacurová, Marta Dancingerová
Žáner: romanca

Predtuchy
Pomalý život v prímorskom mestečku je narušený miestnym škandálom okolo nedávno zosnulého muža. Len jeho manželka a najbližší priateľ vedia, kde je pochovaný a odmietajú miesto jeho odpočinku prezradiť ostatným, zdanlivo v súlade s jeho poslednou vôľou. Každá postava hľadá odpovede na svoje vlastné otázky, ale hľadajú len navonok, pátrajú medzi sebou navzájom a ich snahy sú márne. Niečo sa nezadržateľne blíži.

Rážia: Vjačeslav Kryštofovič
Scenár: Anatolij Krym
Hrajú: Stanislav Boklan, Ksenija Nikolaevna, Larisa Rusnak, Jevgenija Muc
Žáner: dráma

Prípitok
Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy predvádza svoje rozhľad. Navyše Adrienova ex-priateľka mu neodpovedá na SMSku. Nádej, že sa k nemu vráti, sa zmenšuje. Minúty sa vlečú a Adrienovi je všetko jasné – horšie už to byť nemôže. Potom ale príde posledná rana. Budúci švagor ho požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Adrien neznáša svadby. A rozprávanie na verejnosti. A svojho budúceho švagra. Ale nedokáže povedať „nie“. V hlave sa mu okamžite rozbehnú rôzne scenáre toho, čo všetko by sa pri jeho prípitku mohlo pokaziť.

(Le discours)
Scenár a réžia: Laurent Tirard
Hrajú: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Julia Piato, Kyan Khojandi, Guilaine Londez
Žáner: komédia

A tieto ste už videli?

Zátopek, dramatický osud slávneho športovca
Začína sa september, do kina sa vyber
Kino premiéry: Naježené chlpy na rukách aj záchvaty smiechu

 

Facebook Comments