Spoločnosť BMW predstavila dva koncepčné elektrické jednostopové stroje s vysokým výkonom a dlhým dojazdom na jedno nabitie – i Vision AMBY a Motorrad Vision AMBY. Tie sú zhmotnenou myšlienkou značky ohľadom adaptívnej mobility, ktorá spája rýchlosť, pohodlie, slobodu, individualitu, tichý ekologický pohon a atraktívny dizajn.

Motorrad Vision AMBY
Kombinuje výhody motocykla s výhodami bežného bicykla. Toto prelínanie vidieť na ľahkom vozidle s hmotnosťou 65 kg už na prvý pohľad. Urban Bike? Enduro? Nejde o kategórie. Má dojazd cca 110 km.

Foto: bmw.com


i Vision AMBY

Model je dodávaný s batériou s kapacitou 2 KWh, ktorá vám zaistí dojazd 75 až 300 kilometrov v závislosti od toho, ktorý z troch režimov jazdy používate.

Foto: bmw.com

Oba stroje samé rozpoznajú pomocou technológie Geofencing s mapovej služby HERE, kde sa jazdec pohybuje a automaticky vyberajú z troch rýchlostných stupňov. Do max. 25 km/h pre cyklotrasy, cez max. 45 km/h na mesto, až po max. 60 km/h na rýchlostné cesty. Dokonca aj digitálna poznávacia značka reaguje na túto zmenu. Mobilná aplikácia Vision AMBY spozná osobný profil jazdca: odomknutie / zamknutie, nastavenie sedadla, skupinu vodičského preukazu, alebo platnosť poistenia či vyhľadávanie vozidla. Dostupné sú aj ochrana proti krádeži a imobilizér. A to všetko cez smartfón, ktorý si viete nechať na magnetickom držiaku …  a rovno ho počas jazdy zároveň dobíjať. Oba modely firma predstavila aj na mníchovskom automobilovom veľtrhu IAA Mobility 2021.

Mohlo by vás zaujať:

Vychytávka pre celoročných cyklistov
Dvojkolesové lásky agenta 007
Nadupaný motosvet: Horúce novinky roku 2021

Facebook Comments