Hvezdárom za sekundu
Chceli by ste mať svoju vlastnú hviezdnu mapu, ktorá by vám pomohla identifikovať hviezdy pri pohľade na nočnú oblohu? Všetko, čo potrebujete, je Stellarscope. Tento praktický ďalekohľad má na vonkajšej strane hlavné značenie, ktoré môžete nastaviť na aktuálny čas a dátum. Potom ho stačí nasmerovať k oblohe a ukáže vám všetky viditeľné hviezdy a súhvezdia. Jedným okom môžete sledovať mapu s počítačom generovanými údajmi a druhým sa dívať na skutočnú oblohu. (foto: menkind.co.uk)

Sada na prežitie
Každý správny muž, obzvlášť milovník prírody, turistiky a kempovania, by mal mať vo svojej výbave sadu na prežitie. My vám dnes jednu takú sadu predstavíme. Nájdete v nej všetko, čo môžete v kritických situáciách potrebovať. Tvorí ju špeciálna sekera (14 v 1), osobný alarm, multifunkčné náradie Snowflake (18 v 1), podpaľovač, taktické pero, baterka, multifunkčný nôž, multifunkčná lyžica, pohotovostná deka, pracka na zavesenie fliaš, SOS píšťalka, dva horolezecké háky, padáková šnúra, náramok na prežitie, návnada, batéria AA, vodotesná taška. To všetko v jednom puzdre. Všetky časti sady sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov s dlhou životnosťou, odolné proti živlom. Užite si uvoľnenejšie a bezpečnejšie dobrodružstvo: Je to jednoducho perfektný spoločník, ktorý vám poskytne spoľahlivú pomoc a bezpečie pri turistike, kempingu, poľovníctve, rybolove, cestovaní alebo inom dobrodružstve. (foto: amazon.com)

Stolová lampa na 50 rokov
Táto skvelá stolová lampa Spare od dizajnéra Jana Paula v Holandsku je ohromujúcim dielom. Tvorí ju 26 rôznych žiaroviek – dvadsaťpäť klasických čírych žiaroviek a jedna LED žiarovka, ktoré sú prilepené k sebe ako zhluk bublín. Iba jedna z nich je zaskrutkovaná do napájacieho kábla, zatiaľ čo ostatné žiarovky fungujú ako tienidlo rozptyľujúce a rozširujúce svetlo. Keď žiarovka vyhorí, nemusíte hľadať náhradnú. Stačí priskrutkovať napájací kábel na inú žiarovku a lampa svieti ďalej. Výrobca uvádza, že životnosť lampy, do vypálenia všetkých žiaroviek, je približne 50 rokov. A keďže mnohým tento dizajnérsky kúsok vizuálne pripomína koronavírus, zostáva veriť, že ten tu nevydrží tak dlho ako lampa. (foto: designboom.com)

Mohlo by vás zaujať:

Vychytávky pre pohodlie, ktoré si viete dopriať
Vychytávky na ešte lepšie leto
Vychytávky pre gurmánov a labužníkov

Facebook Comments