Lady Gaga – Dawn of Chromatica
Talentovaná dáma s úžasným hlasom vydala tretí remixovaný album v štýle hyperpop, na ktorom nájdete remixy piesní z jej šiesteho štúdiového albumu Chromatica (2020). Na 14 kúskoch sa a hlasovo ozve Arca, Rina Sawayama, Pabllo Vittar, Charli XCX,  Dorian Electra, Bree Runway … Zatiaľ je album dostupný iba ako stream a online download, fyzické CD pribudne až od 192 novembra a vinyl až na jar budúceho roka.

Manic Street Preachers – The Ultra Vivid Lament
Rockeri z Walesu najnovšie pripravili jedenástku skladieb, kde si zahosťovali aj speváčka Julia Cummingová (The Secret He Had Missed) a americký hudobník Mark Lanegan (Blank Diary Entry).  The Ultra Vivid Lament je v poradí už 14. štúdiový album. Komu by sa málilo, tak limitovaná 2CD edícia v pevnej väzbe obsahuje aj 24-stranovú brožúru, texty piesní, fotografie Nickyho Wirea a bonusové CD s originálnymi ukážkami celého albumu.

Metallica – The Metallica Blacklist
1 album, 12 piesní a 53 umelcov rôznych žánrov a generácii, medzi ktorými sú vyhlásené mená, ako napr. David Gahan, Juanes, Weezer, St. Vincent, The Neptunes, Phoebe Bridgers, Miley Cyrus, Elton John, Robert Trujillo, Chad Smith, Imelda May… Legendárne hity a balady kapely z The Black Albumu (1991) dostali nový aranžmán. Navyše celý výťažok z albumu pôjde na charitu.

Iron Maiden – Senjutsu
Dlhých šesť rokov čakali heavymetaloví fanúšikovia kapely na sedemnásty štúdiový album, ktorého japonský názov vo voľnom preklade znamená – taktika a stratégia. Pod dvojalbum s relatívne dlhými desiatimi skladbami sa producentsky podpísal Kevin Shirley. Nahrávanie začalo už v roku 2019 v parížskom hudobnom štúdiu, kde po finálnom masteringu ostalo pre uši takmer 82 minút pekne hlasnej hudby. Za zmienku stojí fakt, že kapela funguje od roku 1975.


BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

Aj bez zbytočne vytunovaných áut a cicušiek, drsných póz a vulgarizmov sa dá nakrútiť rapový klip. Pekne zvesela a s nadhľadom to v skladbe Netreba spolu rozbalil Bitman, Kali a Dominika Mirgová.

O pozornosť sa po veľmi dlhej prestávke uchádza aj švédska ABBA, ktorá 5.11.2021 vydá deviaty štúdiový album Voyage. Na ochutnávku aspoň skladba I Still Have Faith In You.

Za klip z iného smeru sa dá považovať recesistický počin Drakea s jeho Way 2 Sexy.

Nechýba ani tanečné latino. To si zobral na starosť Daddy Yankee a jeho Métele Al Perreo.

Určite vás roztancujú:

Nové hudobné albumy, ktorým dajte šancu
Zlepšite si náladu na počkanie s hudobnými novinkami
Chcete potešiť svoje uši? Vieme čo im ulahodí

Facebook Comments