Či chceme, alebo nie, pri tejto predstave sa každému v hlave vynoria rôzne obrazy, predstavy, ale aj otázka: prehltnúť alebo vypľuť? Je to veľmi individuálne. Niektoré ženy môže baviť prehĺtanie semena a berú to ako súčasť orálneho sexu. Iné sa pri tom cítia nepohodlne, nepríjemne alebo odmietavo.

Semeno, odbornejšie ejakulát, je viskózna, krémová, mierne nažltlá alebo sivastá látka, ktorú tvoria spermie a tekutina nazývaná aj semenná plazma. Z hľadiska objemu majú spermie v ejakuláte najmenšie zastúpenie, čo predstavuje zhruba päť percent. Zvyšok tvoria proteíny, minerály a vitamíny. Priemerné množstvo mužského ejakulátu je dva až osem mililitrov, čo si v realite môžete predstaviť ako jednu čajovú až polievkovú lyžicu. Také malé množstvo a toľko veľa rečí…

Prečo túžime, aby prehltli
Existuje veľa dôvodov, prečo si muži užívajú prehĺtanie ejakulátu. Pre niektorých je to vrcholný znak prijatia, pre iných je to sexi a pre ostatných to môže byť potvrdenie si svojej dominancie, najmä ak na partnerku vyvíjajú nátlak. Podľa Iana Kernera, experta na sex, niektorí muži majú pocit, že prehĺtanie semena naznačuje stupeň vášne, prijatia alebo dokonca lásky a vypľutie považujú za odmietnutie. Veď si len predstavte, ako by sa asi cítila vaša partnerka, keby ste si hneď po jej orálnom uspokojení bežali vypláchnuť ústa.

Foto: iStock

Prečo ženy odmietajú prehĺtanie semena
Medzi najčastejšie dôvody odmietania, ktorý ženy uvádzajú, je chuť semena. Niektoré je podľa nich bez chuti, prípadne chutí odporne. Pravdou je, že chuť ejakulátu sa líši od človeka k človeku.

Medzi často popisovanú chuť patrí:
• slaná alebo horká, ktorú má na svedomí zásaditosť semena,
• sladká kvôli obsahu cukru,
• kovová alebo pižmová, kvôli minerálom a vitamínom.

Niektoré ženy popísali chuť semena svojho partnera za mierne hubovitú. Spôsobuje ju ergotioneín, jedna zo zložiek, ktoré dodávajú semenu špecifickú chuť. Tento antioxidant často obsahujú huby. Hoci neexistuje presvedčivý výskum, že konzumované jedlo má vplyv na chuť semena, existujú neoficiálne dôkazy, že je tomu tak. Podľa mnohých ľudí horkosť spôsobuje cesnak, cibuľa, brokolica, kapusta, špargľa, červené mäso, mliečne výrobky, alkohol, cigarety a káva. Naopak, chuť ejakulátu pomáha vylepšiť zeler, petržlen, paradajky, škorica, muškátový oriešok, ananás a papája.

Ďalšími často uvádzanými dôvodmi je skutočnosť, že niektoré ženy považujú semeno za nečisté a odporné, niektoré odpudzuje jeho skupenstvo. Nemusia mať pritom problém s jeho chuťou. Iné sa napríklad po prehĺtaní necítia dobre a uvádzajú, že ich žalúdok to nedokáže stráviť. Niektorí ľudia môžu byť dokonca alergickí na spermie. Zväčša ide o vysoko senzitívnych ľudí (HSP), ktorí na ne môžu mať vysokú citlivosť – hypersenzitivitu. Za lepší dôvod odmietania možno považovať tvrdenie, že vypľutie je niekedy viac sexy. Niektorým mužom a ženám sa vypľúvanie páči. Nejde však o tie prípady, keď žena vypľúva semeno do umývadla a následne si umýva zuby, ale skôr tie, keď si semeno nechá stekať po brade. Ten pohľad môže byť pre mnohých skutočne vzrušujúci.

Liečivá bomba alebo balzam… aj na dušu
Skôr než nás ženy obvinia z cielenej propagandy za prehĺtanie, je potrebné uviesť, čo ejakulát vlastne obsahuje. Asi dve až päť percent semena sú spermie a zvyšok tvoria sekréty z mužských reprodukčných orgánov. Spermie obsahujú hormóny, endorfíny, neurotransmitery a imunosupresíva, DNA, kyselinu citrónovú, voľné aminokyseliny, fruktózu, enzýmy, fosforylcholín, prostaglandín, draslík, kyselinu askorbovú, vápnik, horčík, zinok, vitamín B12, sodík, kyselinu močovú, kyselinu mliečnu, dusík, vitamín C a rôzne proteíny. Vyzerá to na celkom zdraviu prospešný koktail, však?

Napriek všetkým zložkám, ktoré sme tu vymenovali, musíme ale skonštatovať, že by človek musel skonzumovať litre semena, aby to to prinieslo akékoľvek zdravotné výhody. Existuje však niekoľko výskumov, ktoré potvrdili, že semeno obsahuje antidepresívne látky, medzi ktoré patria endorfíny, estrón, prolaktín, oxytocín, hormón uvoľňujúci tyreotropín a serotonín. Podľa štúdie Štátnej univerzity v New Yorku z roku 2002 ženy, ktoré prehĺtajú, vykazovali výrazne lepšiu náladu a menej príznakov depresie ako tie, ktoré vypľúvajú. Prehĺtanie ejakulátu navyše pomáha zlepšovať spánok aj pamäť, zmierňuje fyzickú bolesť a dodáva energiu. Ejakulát má taktiež blahodarné účinky na vlasy aj pleť. Mnohé salóny v zahraničí používajú býčie semeno, aby vlasy ich celebritných klientov boli lesklé, silné a zdravšie. Americká herečka Heather Locklear (skôr narodeným známa zo seriálu Melrose Place) tvrdí, že semeno na tvári rozžiari pokožku a pomáha proti starnutiu. Vedci skutočne zistili, že spermie obsahujú silný antioxidant spermín, ktorý zmierňuje vrásky a vyhladzuje pokožku.

Ak sa vaša partnerka rozhodne prehltnúť z ktoréhokoľvek dôvodu, ktorý sme tu uviedli, užívajte si s ňou tie najintímnejšie chvíle a doprajte jej využiť tento zázračný produkt vášho organizmu. Okrem vyššie spomínaných výhod vám to pomôže vytvoriť medzi vami silnejšie puto, zlepšiť sexuálny život a celkové fungovanie vášho vzťahu.

Foto: iStock


Vedeli ste, že…?

V jednej lyžičke ejakulátu sa nachádza dvesto rôznych proteínov a vysoké množstvo vitamínov, vrátane vitamínu C, vápnika, horčíka a zinku.

Pokiaľ muž pred sexom vypije 1,5 litra ananásovej šťavy, jeho spermie budú sladké.

V Papui – Novej Guinei existuje niekoľko kmeňov, ktoré veria, že prehltnutím semena starších mužov mladí muži získajú mužnosť a múdrosť.

Kniha rekordov hovorí, že jedna žena vypila naraz neuveriteľných 0,8 litra ejakulátu.

Existuje kniha o spermatických koktailoch, v ktorej autor uvádza rôzne recepty, tipy na vylepšenie chuti ejakulátu, vrátane jeho skladovania.


Mohlo by vás od autora ešte zaujať:

Role-Play … alebo scenárista, herec aj režisér v jednej osobe
Swinging: Vzrušujúci životný štýl
Trojka: Každý ju chce, ale kto je na ňu skutočne pripravený?

Facebook Comments