SUV je založené na modulárnej architektúre. Na prvý pohľad zaujme kombináciou červeno – čierneho laku, ktorý podčiarkujú chrómované lišty a doplnky. Inovatívna je aj technológia pohonu. Celkový vonkajší dizajn je čistý a sebavedomý bez zbytočných ostrých hrán. Masívna predná mriežka dáva jasnú príslušnosť k značke. Po jej stranách sú LED svetlomety orámované jemnou pletenou sieťovinou s logom značky. K výrazným prvkom partia aj veľkorysé 24“ zliatinové disky s „miskovým prelisom“.

Foto: mercedes-benz.com

Značka Maybach vždy stála za exkluzivitou a presnou ručnou výrobou. Predsavzatie jej zakladateľov Wilhelma Maybacha a jeho syna Karla „vyrábať to najlepšie z najlepších“ pretrváva dodnes už sto rokov. Najnovšie aj v spojení s najmodernejšími technológiami, čo privítajú hlavne  zákazníci na kľúčových trhoch Číny, Ruska, Južnej Kórey, USA a Nemecka.

Foto: mercedes-benz.com

V interiéri je pre posádku dostatok miesta na prácu a odpočinok. K tomu exkluzívne detaily ako novej výplne dverí a prepracovaným lakťovým opierkam, ozdobné prvky v bielom klavírnom laku a materiály v tmavej modrej, ktoré vytvárajú atmosféru plavby na elegantnej jachte. Cestujúci tu nájdu aj priekopnícky infotainment s MBUX Hyperscreen (fúzia digitálneho/analógového dizajnu). Len pre zaujímavosť, vodič je rozmaznávaný funkciou automatického otvorenia dverí, ak sa priblíži k autu.  Všetky vychytávky radšej ani nechceme uvádzať, aby ste krivo nepozerali na svoje terajšie auto, ktoré ich ani zďaleka nemá. Snáď v prípade EQS neostane len pri krásnom koncepte.

Mohlo by vás zaujať:

Koncept Vision Mercedes-Maybach 6? Okamžitá láska!
Tichý diabol, Vision Mercedes-Maybach 6
Mercedes-Benz EQT: Moderný koncept, ktorý osloví aj rodiny

Facebook Comments