John Mayer – Sob Rock
Americký pesničkár má ôsmu štúdiovku.  John Mayer stihol počas posledných dvoch dekád predať viac ako dvadsať miliónov albumov a vyslúžil si nomináciu na Grammy. Teraz prichádza s desiatkou nových skladieb podmanivým spôsobom miešajúcich folk s bluesom a rockom.


Jam & Lewis – Volume One

Janet Jackson, Lionel Richie, Aretha Franklin, Prince, Michael Jackson a takto by sa dalo pokračovať ešte veľmi dlho. Za všetkými týmito ikonami americkej soulovej a r´n´b scény stálo posledné štyri desaťročia producentské duo Jimmy Jam a Terry Lewis. Páni sa teraz rozhodli debutovať vlastným albumom, z čoho sa okamžite stala jedna  z udalostí roka. Samozrejme, hosťujú na ňom hviezdy z radov najžiarivejších, ako sú Boyz II Men, Mariah Carey či Toni Braxton.


Meredi – Trance

Skladateľka, producentka a klaviristka Meredi pochádza z Berlína. Meredi patrí ku generácii, ktorá tvorí umenie mimo hraníc kategórií a žánrov. Svojmu druhému albumu dala názov Trance a ako sama tvrdí, celý je o túžbe po momente, ktorý nastáva tu a teraz. O túžbe stratiť sa, prepadnúť sa do seba, pre pocit uvoľnenia. Meredi nechala svoj klavír sprevádzať sláčikmi a syntetizátormi, kde jeden tón môže otvoriť iné, nové svety.


Drake – Certified Lover Boy

Začiatkom septembra mal dôvod na pozdvihnutie oslavnej čaše aj kanadský raper Drake, ktorý vydal svoj šiesty štúdiový album. Pre fanúšikov pripravil až 21 skladieb v celkovej dĺžke 86 minút. Nahrávanie začalo už v roku 2019 a vydanie bolo niekoľkokrát odložené. Obal albumu navrhol anglický umelec Damien Hirst, na ktorý naň umiestnil 12 emodži tehotných žien v rôznych farbách vlasov a tónoch pokožky. Dielo sa stretlo s negatívnymi reakciami fanúšikov a kritiky, ktorí ho nazvali „škaredým“, „lenivým“ a „smiešnym“. Zatiaľ čo obal nepôsobí vkusne, hudobne sa albumu nedá nič vyčítať.

 

BONUSOVÉ VIDEOKLIPY

V duchu roztopašných ženských starorímskych kúpeľov a smotánky nakrútila Halsey klip k svojej skladbe I am not a woman, I’m a god.

Naopak do vôd filmovej hudby sa pesničkou Milion To One ponorila aj krásna Camila Cabello.

Latino spevákov zastupuje aj Marc Anthony so svojou nákazlivou novinkou Pa’lla Voy.

O videonovinku sa z albumu Porcelán prihlásil aj náš Majself. V osobnej skladbe Nebo je tu mu sekundoval Dano Kapitán.

Do tanca, či len tak k posluchu:

Zlepšite si náladu na počkanie s hudobnými novinkami
Chcete potešiť svoje uši? Vieme čo im ulahodí
Niečo nové do uší v polovici letných prázdnin

Facebook Comments